Počet obetí hurikánu Dorian stúpol, Bahamy hlásia sedem mŕtvych

Počet obetí sa pravdepodobne ešte zvýši.

Hurikán Dorian, ktorý v nedeľu zasiahol súostrovie Bahamy, usmrtil najmenej sedem ľudí. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na oznámenie tamojšieho premiéra Huberta Minnisa.

Počet obetí hurikánu stúpol z piatich na sedem po tom, ako z celkovo 25 zranených ľudí zomreli dve osoby po prevoze na ostrov New Providence, uviedol Minnis. Dodal, že počet obetí sa pravdepodobne ešte zvýši, keďže zatiaľ ide o predbežné informácie.

Minnis ďalej uviedol, že v prístavnom meste Marsh Harbor na bahamskom ostrove Great Abaco bolo zničených až 60 percent domov. Na dostupných záberoch z postihnutých miest na tomto ostrove vidno zaplavené ulice, prevrátené člny, zničené budovy a roztrúsené prepravné kontajnery.


Minnis dodal, že z ostrova Grand Bahama a jeho hlavného mesta Freeport prichádzajú pre zlé počasie zatiaľ len útržkovité správy. Dorian v utorok zoslabol a bol preradený na druhú kategóriu s rýchlosťou vetra 175 kilometrov za hodinu, ale naďalej predstavuje nebezpečenstvo, pretože sa pohybuje smerom k juhovýchodnému pobrežiu Spojených štátov.

Americké Národné centrum pre hurikány (NHC) informovalo, že v utorok o 20.00 h miestneho času (v stredu 02.00 h SELČ) sa Dorian nachádzal približne 180 kilometrov východne od mysu v strede východného pobrežia Floridy. Úrady v štátoch Florida, Georgia, Južná Karolína nariadili evakuáciu časti obyvateľstva.

Hurikán dosiahol v nedeľu najvyššiu piatu kategóriu s maximálnou rýchlosťou vetra až 267 kilometrov za hodinu. Podľa Červeného kríža zničil alebo poškodil približne 13.000 domov.
Dorian je podľa záznamov najsilnejšou búrkou, aká kedy zasiahla Bahamy.

WASHINGTON/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Dorian

Dôležité udalosti