Poliali ho benzínom a zapálili. Telo chlapca (8) sa zmenilo na ohnivú guľu

Ilustračná snímka
Zdroj: TV Markíza

Školáka hospitalizovali v ťažkom stave so silnými popáleninami až na 35 percentách tela.

Iba osemročného chlapca Kyryla Yatsuna hospitalizovali v kritickom stave v nemocnici na Ukrajine po šokujúcom incidente, ktorý sa odohral v tamojšom štvrtom najväčšom meste Dnipro.

Školáka napadli na nádvorí neďaleko jeho bydliska o niečo starší miestni chuligáni. Jeho tričko poliali benzínom a zapálili. Oblečenie malého školáka začalo horieť, chlapec sa zmenil na ľudskú ohnivú guľu, informuje Daily Mail.

Vystrašené dieťa spadlo na zem a kričalo od bolesti. Útočníci sa smiali a dali sa na útek, opisujú strašnú udalosť svedkovia. Niektorí okoloidúci sa mu ihneď ponáhľali pomôcť, podarilo sa im vyzliecť jeho horiace tričko a uhasiť oheň skôr, ako zavolali pomoc.

Chlapca previezla záchranka v kritickom stave do nemocnice. Podstúpil niekoľko operácií, lekári mu odstránili poškodenú kožu z hlavy, rúk, trupu a bokov. Počas posledných desiatich dní bojovali o život Kyryla, ktorý je stále v nebezpečenstve.

„Chlapec bol hospitalizovaný v ťažkom stave so silnými popáleninami až na 35 percentách tela. Robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme ho udržali nažive. Je pri vedomí a môže hovoriť, ale jeho zranenia sú veľmi vážne a jeho stav stále ohrozuje jeho život," uviedol doktor Artem Posunko z Regionálnej detskej nemocnice Dnipro.

Kyrylova matka Eugenia Yatsun je stále v nemocnici vedľa svojho syna. „Varila som obed doma, keď k nám vrhli nejaké deti a povedali, že Kyrylo bol zranený. Bežala som von a videla som svojho syna ležať na zemi. Koža na bruchu a nohách bola ťažko spálená. Povedal mi, že mu to urobili úmyselne. Nie sú to deti, sú to príšery," povedala Eugenia.

Polícia začala trestné stíhanie za vážne ublíženie na zdraví. Útočníkov identifikovali a vypočuli. „Podozriví tvrdia, že nechceli zapáliť obeť, že to bola nehoda. Vyšetrovanie stále prebieha," uviedla policajná hovorkyňa Anna Starchevskaja.

Ak útočníkov uznajú vinnými, umiestnia ich do nápravného zariadenia pre maloletých.

DNIPRO/Daily Mail

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Napadnutie

Dôležité udalosti