Neďaleko slovenských hraníc záhadne zmizol pár z Prahy. Ich auto našli poliate chemikáliou

Prípad pripomína zmiznutie manželov z roku 2003, ktorých doteraz nenašli.

V maďarskom meste Ostrihom, neďaleko slovenských hraníc, našli automobil patriaci partnerskému páru z Prahy, ktorý v júni bez stopy zmizol. Odstavený modrý Renault Fluence bol bez značiek a poliaty chemikáliou. V stredu ráno o tom informovala pražská polícia, ktorá nevylučuje, že sa nezvestní stali obeťami trestného činu, píšu novinky.cz.

"Vozidlo nemalo žiadne registračné značky a jeho vnútorné priestory boli poliate neznámou chemickou látkou. Vo vozidle sa nenachádzali žiadne osobné veci nezvestných, "oznámila hovorkyňa pražských policajtov Eva Kropáčová.

"Boli v ňom naposledy spozorovaní na odpočívadle pri diaľnici D1 pred prevádzkou McDonald`s v blízkosti 66. kilometra," spresnila hovorkyňa k automobilu, ktoré pôvodne malo registračnú značku 2AT 3544.

Nezvestná Marie Drašnarová (72) a jej partner Přemysl Herzán (57) na začiatku júna odišli zo svojho bydliska v Prahe a odvtedy sa nikomu neozvali. Podľa príbuzných a blízkych mali v pláne ísť "niekam na Moravu".

Žena je približne 180 cm vysoká, stredná postavy. Má zelené oči, ryšavé vlasy a nosí dioptrické okuliare. Muž je 165 cm vysoký, strednej postavy. Má modré oči a šedivé, na krátko strihané vlasy.

Podľa hovorkyne pražských policajtov nemožno vylúčiť, že sa obaja nezvestní stali obeťou násilného trestného činu. "Z tohto dôvodu si prípad prevzali kriminalisti z Krajského riaditeľstva polície hlavného mesta Prahy," uviedla hovorkyňa.

Prípad podľa nej pripomína zmiznutie manželov Jaroslava a Eleny Kadlecových z októbra roku 2003, ktorí tiež zmizli so svojím vozidlom a doteraz ich nenašli.

OSTRIHOM/Novinky.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Záhada

Dôležité udalosti