Tábor hrôzy: Dvaja muži niekoľko rokov zneužívali desiatky detí

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Pavel Hapal počas tlačovej konferencie pred kvalifikačnými zápasmi o postup na ME 202
Zdroj: Profimedia.sk

Nemecký súd ich poslal do väzenia na 12 a 13 rokov.

Nemecký súd v meste Detmoldu poslal na 12 a 13 rokov do väzenia dvoch mužov, ktorí dlhé roky zneužívali deti v tábore v Lügde, uviedla agentúra DPA.

Po odpykaní si trestu im súd ešte nariadil zabezpečovaciu detenciu, ktorá je preventívnym opatrením a má chrániť spoločnosť pred páchateľmi, ktorí sa dopustili nebezpečnej trestnej činnosti.

Andreas V. (56), ktorého odsúdili na 13 rokov väzenia, a Mario S. (34), ktorý dostal o rok kratší trest, roky zneužívali desiatky detí. Podľa portálu blesk.cz ide až o stovku prípadov.

Niektoré z detí boli v predškolskom veku. Muži ich zneužívali v príbytku Andreasa V. v tábore v Lügde, kde dlhodobo býval. Jednou z ich obetí bolo aj dievča, ktoré mal Andreas zverené do opatery a ktorá im neskôr hľadala a vodila ďalšie obete.

Nemecké médiá uvádzajú, že tento prípad nemá v kriminálnej histórii krajiny obdobu. Ukázal ale aj zlyhanie polície a sociálnych pracovníkov.


BERLÍN/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nemecko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.