Dlhé roky hlásal, že homosexualita je hriech a dá sa liečiť. Teraz sa priznal, že je gej

Sila ženy II.: 64. epizóda
Sila ženy II.: 64. epizóda Zdroj: reprofoto: YouTube/Post and Courier

Keď zakladal program, veril, že LGBT komunita a celý svet o homosexualite nehovorí pravdu.

Ešte pred pár rokmi tvrdil, že byť homosexuálom je hriech, teraz sa sám priznal, že je gej. Američan McKrae Game (51) bol dlhé roky jednou z hlavných tvárí programu, ktorý mal za cieľ „vyliečiť" homosexuálov a primäť ich, aby prijali kresťanskú vieru.

Hlavným posolstvom pseudovedeckej terapie, ktorá pomocou psychologických a spirituálnych metód mala za cieľ meniť sexuálnu orientáciu gejov, bolo tvrdenie, že homosexualita je hriech.

McKraea vylúčili z vedenia organizácie, ktorú 20 rokov budoval pred dvomi rokmi. Teraz sa priznal, že dlhé roky tajil svoju skutočnú sexuálnu orientáciu. Dokonca bol aj ženatý.

„Dusil som to v sebe 26 rokov a teraz, keď som s tým vyšiel na verejnosť sa konečne cítim dobre," uviedol McKrae v rozhovore pre portál Post and Courier.

„Keď som zakladal program, veril som, že LGBT komunita a celý svet o homosexualite nehovorí pravdu. Mal som pocit, že išlo o jeden veľký podvod. Chcel som ľuďom ukázať pravdu. Teraz mám úplne opačný názor. Už viem, že klamstvom je práve konverzná terapia, ktorá je veľmi škodlivá. Tvárili sme sa, že máme návod, ako sa zbaviť homosexuality," priznáva po rokoch McKrae.


Game vyrastal v baptistickej rodine a v škole bol terčom šikany pre svoju zženštilosť. Spolužiaci mu dali prezývku McGay. Prvú sexuálnu skúsenosť s mužom mal v 18 rokoch.

„Spustilo to u mňa veľké psychické problémy. Mal som záchvaty paniky. Plakal som, prežíval som obrovskú vnútornú bolesť. Môj mozog mi hovoril, že som sa vybral zlým smerom. Telo však tvrdilo opak," spomína McKrae.

Svojich démonov si so sebou nosí celý život, no najhoršie výčitky má z toho, že žil dlhé roky v klamstve a negatívne ovplyvnil životy mnohých ľudí.

„Bol som náboženský fanatik a ranil som veľa ľudí. Kvôli tomu, čo som hlásal, sa niekoľko ľudí pokúsilo spáchať samovraždu. Už som v tom nemohol pokračovať," dodal McKrae.

WASHINGTON/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme LGBTI+

Dôležité udalosti