V kupeľni domu bývalého paraguajského diktátora našli ľudské kosti

0709_Smotanka_07_09_P30_So_18_20__12.mp4
Zdroj: TASR/AP

Počas jeho vlády uniesli a zavraždili 425 ľudí, ktorých telá sa nikdy nenašli.

Zvyšky najmenej troch ľudských tiel sa našli v niekdajšom dome bývalého paraguajského diktátora Alfreda Stroessnera (1912-2006) v meste Ciudad del Este. Informovala o tom v piatok agentúra DPA s odvolaním sa na miestny denník Última Hora.

Ľudské kosti objavili v miestnosti, ktorá v minulosti slúžila ako kúpeľňa, squatteri obývajúci dom, v ktorom Stroessner kedysi žil. Ministerstvo spravodlivosti začalo vyšetrovanie s cieľom identifikovať zvyšky tiel obetí a zistiť, či sa v danom dome nachádzali už v čase Stroessnerovho života.

Diktatúra Alfreda Stroessnera - najdlhšia v moderných dejinách Južnej Ameriky - trvala v rokoch 1954-1989. Podľa údajov Komisie pre pravdu a spravodlivosť (CVJ) bolo v tomto období unesených a zavraždených 425 ľudí, ktorých telá sa nikdy nenašli.

Stroessner, ktorý bol synom nemeckého vysťahovalca, ušiel do Brazílie po tom, ako bol počas vojenského prevratu v roku 1989 zbavený moci. Niekdajší Stroessnerov príbytok v meste Ciudad del Este, ktoré leží približne 300 kilometrov od hlavného mesta Asunción, spravuje podľa prokuratúry istá realitná kancelária.

ASUNCIÓN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Paraguaj

Dôležité udalosti