Najhlúpejší pár: Vyznanie lásky vyryli do 425 miliónov starej pieskovcovej jaskyne v národnom parku

Hľadá ich polícia.

Polícia v Illinoise hľadá pár, ktorý vandalizoval 425 miliónov rokov starú pieskovcovú formáciu v štátnom parku Starved Rock, ktoré 8 000 rokov obývali domorodí Američania, informuje Daily Mail.

Muž a žena navštívili park v pondelok a na stenu jaskyne, tzv. Council Overhang, vyryli srdiečko, do ktorého vpísali pravdepodobne svoje iniciály.

„Umenie je krásne, ale nemalo by byť vyrezávané alebo maľované na prírodných prvkoch v štátnych a národných parkoch," uviedol vo vyhlásení štátny park Starved Rock. Jedným z ich najväčších problémov sú návštevníci, ktorí nerešpektujú chodníky, exponáty, budovy, interpretačné panely chodníkov a prírodné pieskovcové prvky.

Správca parku Kerry Novak uviedol, že 2. septembra na vandalov upozornil svedok, ktorý informoval, že na múr niečo načmárali a dokonca, že sa pár vyfotil a snímku zavesil na Instagram. Potom ju aj našli.

„Zdali sa byť na to veľmi pyšní." Ich zrejme vyznanie lásky označil za vandalizmus a neúctivý počin. „Ak sem prinesieš svoju rodinu, chceš vidieť nádhernú prírodnú oblasť. Nechceš vidieť niečo takéto."

Polícia zatiaľ nepotvrdila, či je fotografia v príspevku autentická.

ILLINOISE/Daily Mail

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vandalizmus

Dôležité udalosti