VIDEO: Babička (82) bojovala ako o život. Zlodeja mlátila palicou

Martin Nikodým
Zdroj: YouTube.com

Zlodej sa zľakol a nakoniec utiekol preč.

Dôchodkyňa z britského mestečka Stoke-on-Trent je spolumajiteľkou malého obchodu. Aj napriek pokročilému veku ešte zvykne pracovať za pultom a obsluhovať zákazníkov. Doteraz ju nikto neokradol. Keď však natrafila na zlodeja, bojovala ako o život.

June Turnerová bola skoro ráno v obchode sama. Pristúpil k nej zamaskovaný muž a žiadal od nej peniaze. Ona mu ich odmietla dať, tak sa sám vybral ku kase. To ale nemal robiť.

Dôchodkyňa na neho vytiahla svoju palicu a začala ho udierať hlava-nehlava. Nevzdala sa ani vtedy, keď ju muž odsotil, aby sa dostal k cigaretám. Chcela mu v tom zabrániť.


Zlodej starenku zhodil na zem a utiekol preč. Vzal si so sebou asi 50 libier (55 eur) a nejaké cigarety. Celý incident zaznamenala priemyselná kamera.

Dôchodkyňu o pár minút po prepade našiel ďalší zákazník, ktorý zavolal políciu aj záchranárov. June mala zopár odrenín a zvýšený tlak, inak bola v poriadku. Vyše hodinu po ošetrení už stála opäť za kasou.

June síce nevidela páchateľa priamo do tváre, no polícii poskytla základné informácie. Pátrajú po mužovi okolo 25 až 30 rokov, belocha s blond fúzmi, uviedla skynews.com.

LONDÝN/jh

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zlodej

Dôležité udalosti

ONLINE: Zelenskyj vyzval OSN, aby navštívila miesto raketového útoku na nákupné centrum ON-LINE
  • Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyzval v utorok OSN, aby navštívila miesto raketového útoku na nákupné centrum v ukrajinskom meste Kremenčuk.

  • Ruské rakety dopadli na mestá v Sumské oblasti. Ruská armáda vykonala útok z helikoptéry, vyžiadal…

  • Podľa amerického Inštitútu pre štúdium vojny bude ďalšia časť ruskej ofenzívy záležať na…