Muž povedal manželke, že má pre ňu prekvapenie. Keď zavrela oči, zaútočil na ňu s nožom

Zľava Jana Bajánková, Ivetta Macejková, Soňa Mesiarkinová.
Zdroj: Facebook

Finálny verdikt súdu, ktorý ho uznal vinným, by sa mal dozvedieť 16. októbra.

Súd v anglickom grófstve Kent sa zaoberá mimoriadne nezvyčajným prípadom. Muža, ktorý najskôr manželku vyzval, aby si zatvorila oči a následne ju pobodal s nožom, uznal vinným z pokusu o vraždu.

Shaun May (34) sa na súde k útoku priznal, no to, že chcel zavraždiť svoju manželku Lauru, odmieta. Informoval o tom portál Mirror.

V osudný deň vstal z postele o čosi skôr, zobudil sa vraj na hluk. Keď skontroloval dom, vrátil sa späť k Laure a mali spolu pohlavný styk. Shaun následne manželke oznámil, že pre ňu má prekvapenie. Povedal jej, aby si zatvorila oči a pre istotu jej ich ešte zakryl uterákom. Potom začal odpočítavať od 10 do 1.

Počas počítania si potichu opakoval: „No tak Shaun!,No, tak Shaun!"

Laura už bola netrpezlivá a keďže sa nedávno rozprávali o tom, že by si mohli zadovážiť psa, vyslovila nahlas svoje želanie: „Dúfam, že je to šteniatko," povedala obeť útoku na súde.

„Nie, nie je to šteniatko," odvetil chladne Shaun. Laura následne ucítila prudkú bolesť v oblasti hrudníka. Najskôr si myslela, že na ňu skočilo nejaké zviera, ktoré ju drápalo pazúrmi.

„Kričala som, dajte to zo mňa preč, dajte to preč!" spomína žena. Keď otvorila oči, zbadala manžela s dvoma zakrvavenými nožmi v rukách. Shaun si jeden držal na krku a vyhrážal sa, že sa zabije.

Povedala mu, aby dal nože preč a spýtala sa ho, prečo na ňu zaútočil. Shaun jej povedal, že deň predtým ho vyhodili z práce a má veľké obavy, ako bude splácať hypotéku.

„Teraz už ma nebudeš chcieť. Pozri sa, čo som urobil," povedal jej vraj s tým, že narážal na prepustenie z práce.

„Oveľa viac ho mrzel fakt, že prišiel o prácu, ako to, čo mi urobil," uviedla na súde Laura. S manželom spolu boli šesť rokov, milovali sa a nikdy by jej nenapadlo, že je niečoho takého schopný.

„Bola som v šoku a povedala som mu, že je to v poriadku a spoločne to prekonáme," opísala Laura svoju prekvapivú reakciu.

Shaun May odviezol Lauru do nemocnice, kde najskôr klamal, že spadla na nôž, no vzápätí sa rozplakal a vyšiel s pravdou von. Finálny verdikt súdu, ktorý ho uznal vinným, by sa mal dozvedieť 16. októbra.

MAIDSTONE/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme útok nožom

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.