Ničivá búrka v Nemecku zabíjala. Teraz sa rúti smerom k nám

Silná búrka v nemecku zabíjala
Zdroj: SITA

Búrka sa ženie na Česko, ale v miernejšej podobe. Počasie sa zmení aj na Slovensku.

Prudká búrka, ktorá zasiahla nemecký štát Severné Porýnsko-Vesfálsko, si vyžiadala najmenej šesť obetí na životoch.

Búrku, ktorá nastala po vlne horúčav, sprevádzal silný dážď a vietor s rýchlosťou až 150 km/h. Živel zanechal za sebou spúšť v podobe popadaných stromov, stĺpov a zablokovaných ciest.

Zdroj: SITA

Tretie najväčšie nemecké letisko v Düsseldorfe muselo prerušiť prevádzku, ktorú už však obnovili. V meste dočasne zastavili premávku metra a v okolí mesta aj železničnú dopravu. Viacero železničných tratí v tomto najľudnatejšom nemeckom štáte je stále neprejazdných pre popadané stromy.

O život prišli dvaja cyklisti, ktorých pri Kolíne a Krefelde zasiahli padajúce stromy. Strom, ktorý spadol na záhradný domček, zabil ďalšie tri osoby v Düsseldorfe. Jeden človek zahynul aj v meste Essen, podľa polície skolaboval, keď čistil chodník. Zranenia utrpeli najmenej traja ľudia.

Zdroj: SITA

Búrka sa teraz ženie na našich českých susedov. Bude mať však iný priebeh. Predpokladá sa nižšia pravdepodobnosť krupobitia a slabší vietor. Zmena počasia nastane zo stredy na štvrtok aj na Slovensku. Ochladí sa a na niektorých miestach hrozia búrky.

https://www.youtube.com/watch?v=RMm3fBbcbJM


BERLÍN/SITA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti