Bežná cestná kontrola sa skončila tragicky: Policajti zabili Poliaka na úteku

Novinár Adam Valček (vpravo).
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Muž mal vo svojej rodnej krajine zabiť mladú Ukrajinku.

Nemeckí policajti zneškodnili nebezpečného vraha. Nebol to ale vopred pripravený zásah. Poliaka, ktorý zavraždil ženu v práčovni, zastavila hliadka pri Berlíne. Nasledovala poriadne dramatická situácia.

Muži zákona vedeli, že ozbrojený Poliak sa zrejme pohybuje na ich území, keďže ich na to upozornili ich poľskí kolegovia. Boli v pohotovosti. Keď ale pri Berlíne zastavili prvé auto s poľskou "ešpézetkou", netušili, že budú musieť použiť služobné zbrane. Streľba vyľakala desiatky ostatných vodičov, ktorí sa v tom čase vracali z práce.

Dvadsaťpäťročný Poliak bol na úteku po tom, čo v práčovni v meste Gorzow zavraždil mladú ženu z Ukrajiny. Tamojšie médiá píšu, že bol do nej zamilovaný a ona mu city neopätovala.

Potom vrah nasadol do svojej Mazdy a vybral sa do Nemecka. Zrejme smeroval do Berlína. Nemeckí policajti ho zastavili tesne pred vjazdom do metropoly po 130 kilometroch rýchlej jazdy.

Vraždu v Poľsku vyšetrujú poľskí policajti, streľbu policajtov pri Berlíne nemeckí. Prípady, keď policajti pri zásahu zabijú páchateľa, sú v Nemecku pomerne zriedkavé.

Viac v reportáži Alžbety Garaiovej Maťašovskej


BERLÍN/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Nemecko

Dôležité udalosti