Zahraničné

Otec zabudol dcérku (†3) celý deň v aute, v horúčave neprežila

TITULKA.jpg

Obrovská tragédia otriasla Poľskom.

Trojročná Oliwia z Rybnika na juhu Poľska sa stala jednou z obetí extrémnych horúčav. Zomrela v utorok po tom, čo ju otec zrejme zabudol v aute. Ráno ju mal vyložiť v škôlke, čo ale neurobil. Našiel ju až po skončení svojej pracovnej doby okolo 16. hodiny. Keď sa k vozidlu vrátil, dieťa už bolo mŕtve.

Zdroj: dziennikzachodni.pl/Aleksander Król
"Dievča neprežilo nepredstaviteľnú horúčavu, ktorá panovalo vo vnútri hermeticky uzavretého a uzamknutého osobného auta. Vo vozidle mohlo byť okolo 70 stupňov Celzia, pričom dieťa zomrie už pri teplote 41,5 stupňa, "informovala hovorkyňa polície Aleksandra Nowarová.

Dodala, že auto parkovalo celý deň na slnečnom mieste a dieťa vnútri si bohužiaľ nikto nevšimol. Keď sa otec vrátil k autu, zistil, že je v ňom dcérka. Pravdepodobne chcel rýchlo utekať do nemocnice, pretože prešiel niekoľko sto metrov. Potom ale zastal na parkovisku. Dieťa sa pokúsil resuscitovať, ale bezvýsledne.

Otec je v nemocnici

Zdroj: dziennikzachodni.pl
Štátny zástupca nariadil pitvu dieťaťa. Prípad vyšetruje prokuratúra a polícia, ktorej sa zatiaľ nepodarilo otca dievčatka vypočuť. "Keď dcéru uvidel mŕtvu v rozpálenom aute, psychicky sa zrútil a nebol schopný žiadnej výpovede," vysvetlila hovorkyňa.

Ako upozornila televízia TVN24, v utorok zabudli rodičia svoje deti v uzavretých autách aj v Krakove a Białystoku. Deti si ale našťastie všimli iní vodiči a privolali pomoc. Polícia v oboch prípadoch rozbila okná a deti vytiahla von.


RYBNIK, novinky.cz, dziennikzachodni.pl

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.