Zahraničné

Otec zabudol dcérku (†3) celý deň v aute, v horúčave neprežila

TITULKA.jpg

Obrovská tragédia otriasla Poľskom.

Trojročná Oliwia z Rybnika na juhu Poľska sa stala jednou z obetí extrémnych horúčav. Zomrela v utorok po tom, čo ju otec zrejme zabudol v aute. Ráno ju mal vyložiť v škôlke, čo ale neurobil. Našiel ju až po skončení svojej pracovnej doby okolo 16. hodiny. Keď sa k vozidlu vrátil, dieťa už bolo mŕtve.

Zdroj: dziennikzachodni.pl/Aleksander Król
"Dievča neprežilo nepredstaviteľnú horúčavu, ktorá panovalo vo vnútri hermeticky uzavretého a uzamknutého osobného auta. Vo vozidle mohlo byť okolo 70 stupňov Celzia, pričom dieťa zomrie už pri teplote 41,5 stupňa, "informovala hovorkyňa polície Aleksandra Nowarová.

Dodala, že auto parkovalo celý deň na slnečnom mieste a dieťa vnútri si bohužiaľ nikto nevšimol. Keď sa otec vrátil k autu, zistil, že je v ňom dcérka. Pravdepodobne chcel rýchlo utekať do nemocnice, pretože prešiel niekoľko sto metrov. Potom ale zastal na parkovisku. Dieťa sa pokúsil resuscitovať, ale bezvýsledne.

Otec je v nemocnici

Zdroj: dziennikzachodni.pl
Štátny zástupca nariadil pitvu dieťaťa. Prípad vyšetruje prokuratúra a polícia, ktorej sa zatiaľ nepodarilo otca dievčatka vypočuť. "Keď dcéru uvidel mŕtvu v rozpálenom aute, psychicky sa zrútil a nebol schopný žiadnej výpovede," vysvetlila hovorkyňa.

Ako upozornila televízia TVN24, v utorok zabudli rodičia svoje deti v uzavretých autách aj v Krakove a Białystoku. Deti si ale našťastie všimli iní vodiči a privolali pomoc. Polícia v oboch prípadoch rozbila okná a deti vytiahla von.


RYBNIK, novinky.cz, dziennikzachodni.pl

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Krátka správa

Polícia v Indii vykonala razie v domoch novinárov a aktivistov.

Išlo najmenej o ôsmich novinárov a aktivistov. Prehĺbili sa tým obavy z potláčania slobody médií v krajine. Polícia prehľadala v hlavnom meste Naí Dillí a v Bombaji príbytky novinárov spravodajského webu NewsClick, ktorý vydáva správy v angličtine. Indické orgány naň podali žalobu už v roku 2021 za údajné financovanie zo zahraničia. (TASR)

Krátka správa

Nehoda minibusu v Turecku. Zahynula švajčiarska turistka, ranených je 11 ľudí.

Minibus viezol švajčiarskych turistov z letiska v Antalyi do hotela v meste Manavgat, približne 67 kilometrov východne od letiska. Narazil do stojaceho nákladného auta na ceste v meste Antalya na pobreží Stredozemného mora. Turistku, ktorá zahynula, identifikovali ako 44-ročnú Dianu Meyerovú. Zranených ľudí previezli do nemocnice. (TASR)

Krátka správa

Pri útoku džihádistov v Nigeri prišlo o život najmenej 29 vojakov.

Džihádisti na vojakov zaútočili s „improvizovanými výbušnými zariadeniam a kamikadze vozidlami“, pričom sa ich na atentáte podieľalo najmenej sto. „Niekoľko desiatok teroristov“ zahynulo, uviedol nigerský rezort vnútra. V súvislosti s incidentom vyhlásili v krajine trojdňový štátny smútok.