Dvojica minula na vytúženú svadbu desaťtisíce, krachom Thomas Cook z nej nič nebude

Pilot tímu F1 Renault Daniel Ricciardo pred tréningom na VC Singapuru.
Zdroj: TASR/AP

Peter pracuje ako mechanik na mori a viac ako jeden a pol roka robil nadčasy, len aby našetril na Deň D.

Z najkrajšieho dňa ich života napokon, aspoň nateraz, nebude nič. Pár, ktorý cez skrachovanú cestovnú kanceláriu Thomas Cook rezervoval letenky a ubytovanie v hoteli pre 48 hostí, musel zrušiť plánovanú svadbu. Píše Metro.

Snúbenci Katy Williamsová a Peter Whyman z Veľkej Británie si mali povedať áno budúcu stredu vo vyhľadávanom dovolenkovom rezorte Ayia Napa v juhovýchodnej časti Cypru.

Dvojicu celá udalosť stála v prepočte viac ako 56-tisíc eur. Chceli mať svadbu čím skôr za sebou aj preto, že Katina matka Carol je nevyliečiteľne chorá a chcela jej dopriať, aby ju videla kráčať k oltáru.

„Boli sme k tomu tak blízko. Nespím, je to strašný pocit," hovorí nešťastná budúca nevesta.

Peter pracuje ako mechanik na mori a viac ako jeden a pol roka musel robiť nadčasy, len aby našetril na Deň D. Keď zavolal do cestovky, aby sa informoval o niektorých veciach, jej zamestnanec mu len stroho odpovedal, že nevie, čo sa stalo.

Pre istotu, ak by musel zháňať iné letenky, ešte kontaktoval cyperský hotel, v ktorom mali bývať. Tam mu len odkázali, že ak by Thomas Cook skrachoval, prišli by o všetko.

Katy a Peter nie sú jediní, ktorí sa ocitli v takejto alebo podobnej situácii. Novomanželia Lewis a Amy Bromileovci z Manchesteru sa po augustovej svadbe tešili na medové týždne na Maldivách.

„Budeme musieť počkať na vrátenie peňazí, čo pre veľký počet žiadostí môže trvať mesiace. Nie je možné zmeniť rezerváciu, zostáva nám len zmeniť destináciu. Maldivy sme si vybrali pred rokom, tešili sme sa z toho. Ja a moja žena sme z toho nešťastní," povedal Lewis.

Thomas Cook Group v oficiálnom stanovisku neodporúča vycestovať partnerom a zákazníkom v prípade zájazdov s termínom odletu do pondelka 30. septembra vrátane.

Rakúska pobočka najstaršej svetovej cestovnej kancelárie sveta Thomas Cook zatiaľ podľa tejto CK oficiálne bankrot neohlásila, v niektorých krajinách však preventívne zastavila predaj zájazdov.

Thomas Cook v dôsledku úpadku zrušila státisíce rezervácií dovoleniek po tom, ako sa jej nepodarilo zabezpečiť financie na svoju záchranu.

Po krachu uviazlo v dovolenkových destináciách zhruba 600.000 turistov. Úpadok firmy v pondelok 23. septembra oznámil britský úrad pre civilné letectvo. Podľa neho v zahraničí v súčasnosti dovolenkuje 150.000 Britov, ktorým bude treba vyplatiť odškodné.

LONDÝN/TASR, rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Thomas Cook

Dôležité udalosti