Z poštára sa vykľul netvor: V zajatí držal chlapca viac ako desať rokov

profimedia-0468262003.jpg
Zdroj: Profimedia

Podľa ruskej polície ho aj sexuálne zneužíval.

Ruský súd v Moskve odsúdil 42-ročného poštára Eduarda Nikitinu na 20 rokov väzenia za psychické aj fyzické zneužívanie chlapca, ktorého držal v zajatí vo svojom byte viac ako desať rokov, uviedla agentúra Profimedia.

Chlapec zmizol v roku 2007. Podľa polície vtedy iba 9-ročný Andrej utiekol od svojej matky, ktorá bola alkoholička a chlapca často bila. Odsúdený muž mu poskytol útočisko. To sa ale zmenilo na väzenie.

Chlapec bol neustále zneužívaný, najmä sexuálne. Nebol schopný od Nikitina ujsť. Toho zadržali až v roku 2017.

Zdroj: Profimedia

Psychológovia sa obávajú, že chlapcova psychika je trvalo poškodená. Keď chlapca od muža oslobodili, umiestnili ho do rehabilitačného centra, kde sa okrem iného učil opäť čítať a písať. Neskôr sa opäť stretol so svojou matkou.

Paradoxom je, že chlapca hľadali po celej krajine. V skutočnosti bol väznený iba vo vedľajšom dome na tej istej ulici v Moskve. Našli ho náhodou. Polícii sa zdali dvaja muži na ulici podozriví. Vypýtali si od nich doklady, tínedžer však svoju totožnosť nemal ako dokázať. Policajti ho však našli v evidencii o nezvestných osobách.

Susedia boli po prevalení hrozného činu v šoku. O prítomnosti chlapca v Nikitinovom byte vedeli, ale nič podozrivé si na ich správaní nevšimli. Chlapec mohol údajne ísť niekedy aj von na ulicu a nikdy sa nepokúsil o útek, uviedol ruský portál mk.ru.

Andrej po čase zabudol na svoju rodinu, zostal odkázaný na pedofilného muža. Ten sa po zadržaní priznal, no po súdnom procese uviedol, že trest 20 rokov sa mu zdá príliš vysoký a odvolá sa.

MOSKVA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.