Sila sociálnych sietí: Muža, ktorý na videu týral dcéru, sa podarilo vypátrať a zatknúť

Poľovačka sa začala po tom, čo sa na internete objavila nechutné video, na ktorom "učí" dcérku chodiť.

Vody sociálnych sietí rozvírili zábery, na ktorých muž "učí" stáť, resp. chodiť svoje dieťa. Neštíti sa pri tom používať brutálne a agresívne metódy, že video je nezverejniteľné. Internet v tomto zafungoval pozitívne. Muža sa podarilo vypátrať a zadržať, píše Gulf News.

Šokujúce správanie násilníka nenechalo chladným ani viacero celebrít a influencerov, ktorí mohutne začali zdieľať video, v snahe vypátrať páchateľa. Viacerí označili aj organizácie ako UNICEF či OSN, ktoré riešia ochranu detí.

Pod pôvodným videom sa objavilo viac ako 31-tisíc komentárov, ktoré žiadali pre muža tvrdý trest. Napokon sa ho podarilo identifikovať. Išlo o Palestínčana, ktorý žije v Saudskej Arábii.

Podľa populárneho jordánskeho blogera Omara Zorbu ide o chlapíka, o ktorom jeho kolegovia tvrdia, že je divný. Vraj s nikým nekomunikuje a nikto nemá ani jeho číslo. Vedia len, že má dve dievčatá a chlapca.

Učenie fackami

Po obrovskej vlny kritiky a poľovania po tyranovi prišlo prekvapenie. Otec z videa sa sám ospravedlnil verejnosti. Opäť prostredníctvom sociálnej siete.

Tvrdí, že fackami chcel naučiť svoju dcéru chodiť. Dodal, že video je staré. Zábery podľa neho uverejnila jeho manželka, ktorá ho pred dvomi týždňami opustila a takto sa mu vraj mala pomstiť.

Otrasný čin pripisuje veľkej psychickej záťaži a problémom, keďže sa údajne musí starať o štyri malé deti.

S týmto ospravedlním sa ale verejnosť, samozrejme, nestotožnila. Práve naopak. Chlapove vyjadrenie ešte viac pobúrili. Ľudia sa zhodujú v názore, že ochrana detí je prvoradá a ak je niekto duševne chorý, mal by sa liečiť.

Saudskoarabská polícia v utorok ráno oznámila, že agresívneho muža už zatkla a deti mu zobrali. Zároveň ho obvinila z týrania trojročnej dcéry.

RIJÁD/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti