Chlapec (11) odšoféroval vyše 300 km, aby sa stretol s neznámym mužom z internetu

Polícii prezradil, že u neho plánoval aj bývať.

Polícia v americkom Charlestone zrejme zabránila zneužitiu iba 11-ročného chlapca. Ten si vzal bratove auto a prešiel vyše 300-kilometrovú vzdialenosť. Dostal sa z mesta Simpsonville do Charlestonu.

Chcel sa stretnúť s neznámym mužom, ktorého spoznal na sociálnej sieti Snapchat. Keď ale stratil signál na otcovom tablete, zablúdil. Po trojhodinovej snahe nájsť správnu cestu to vzdal a obrátil sa na policajta, ktorého stretol na ulici.

Ten ho vzal na policajnú stanicu, kde tínedžer všetko prezradil. U neznámeho muža dokonca plánoval zostať a bývať s ním.

Polícia sa prípadom zaoberá a snaží sa muža vypátrať. Bude to však náročnejšie, keďže chlapec si adresu, na ktorú mal doraziť, nepamätá. V Snapchate sa navyše správa s adresou vymazala, píše CNN.

Chlapec s políciou spolupracoval, prezradil im meno aj telefónne číslo otca, s ktorým sa skontaktovali. Tínedžer je už opäť so svojou rodinou.

Polícia na základe tohto prípadu varuje širokú verejnosť, najmä rodičov, aby poučili svoje deti o nebezpečenstve sociálnych sietí.

USA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.