Zahraničné

Internet sa po roku 2018 zmení! Vieme, čo ho čaká

web.jpg

Ste pripravení?

Ako sa najčastejšie napájate na internet? Väčšina by asi odpovedala, že cez osobný počítač, prípadne notebook. Niektorí by možno spomenuli smartfóny, ktorých používanie sa najvýraznejšie zvýšilo v priebehu posledných štyroch rokov. 

Po roku 2018 sa má všetko zmeniť. Zástupcovia spoločnosti Cisco, ktorá je celosvetovým lídrom v oblastí sieťových riešení, predpovedajú, že na internet budeme napojení vždy, všade a aj prostredníctvom netradičných zariadení. 

Už to vraj nebudú len počítače, smartfóny, tablety... Na sieť sa pripojíme aj cez autá, bicykle, fotoaparáty, online budeme môcť mať aj domácich miláčikov. Pýtate sa, ako môže byť pes napojený na internet? Jednoducho. Vďaka špeciálnej vôdzke a aplikáciám, ktoré nám ho v prípade straty pomôžu lokalizovať a nájsť.

Bezdrôtová sieť bude samozrejmosťou, tvrdia IT odborníci. Budeme sa môcť na ňu napojiť aj tam, kde to doteraz nebolo možné. Predaj osobných počítačov klesá. Zástupcovia Cisco hovoria, že celkom nezmiznú, len ich budeme používať menej často.

Po roku 2018 by sa cez ne mala napájať len polovica užívateľov internetu. Ostatní budú mať smartfóny a tablety, ktorých vývoj ide dopredu neuveriteľnou rýchlosťou. Náš trh už dokonca zaplavujú aj televízory, ktoré majú prístup na internet a stávajú sa novým hitom.
WASHINGTON / HuffPost.com / K.Konkoľ

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.