Zahraničné

Po týchto záberoch už zrejme nikdy nebudete chcieť čínske rezance

2.jpg

Na verejnosť sa dostali fotografie z továrne, kde sa vyrábajú.

Reštauračné zariadenia po celej Číne sú zhrozené. Na verejnosť sa tajne dostali fotografie z továrne na rezance. Chuť na túto tradičnú čínsku pochutinu prejde aj vás.

Fotografie zverejnil jeden zo zamestnancov továrne v meste Dongguan. Sú na nich zachytení jeho kolegovia, ako porušujú všetky hygienické predpisy. Rezance chytajú holými rukami, stúpajú po nich bosí a dokonca sa v nich váľajú ako v posteli. Takéto rezance potom balia a posielajú zákazníkom.


Továreň s názvom „Tongchengove ryžové rezance" má už s podobným škandálom skúsenosti z minulého roka. Majiteľ sa vtedy zaručil, že dozrie na dodržiavanie hygienických zásad pri výrobe rezancov. Zrejme sa tak nestalo.


Organizácia, ktorá dohliada na bezpečnosť a hygienu pri práci v Číne, sa vyjadrila, že zábery pochádzajú z konca januára tohto roku. Prevádzkovateľovi teraz hrozia vysoké pokuty a dokonca aj väzenie za porušovanie základného hygienického kódexu.

Ryžové rezance sú v Číne veľmi populárne. Vyvážajú sa aj do zahraničia a poznáme ich aj na Slovensku. Patria k základným potravinám čínskej kuchyne.


DONGGUAN/JH, Daily Mail

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.