Tragédia na dovolenke. Na turistku (35) zaútočil žralok, žena prišla o obe ruky

vala gaborik_tvnoviny.mp4
Zdroj: Shutterstock.com / Shane Gross

Tento druh žraloka je považovaný za jeden z najnebezpečnejších pre človeka.

Francúzska turistka utrpela vážne zranenia počas zriedkavého útoku žraloka vo Francúzskej Polynézii. S odvolaním sa na utorňajšie správy záchrannej služby o tom informovala agentúra AFP.

Na 35-ročnú ženu zaútočil žralok dlhoplutvý (Carcharhinus longimanus), keď plávala v mori počas výletu venovaného pozorovaniu veľrýb. Drsnokožec sa žene zahryzol do rúk a oblasti hrudníka. "Mala šťastie, že na mieste incidentu sa nachádzali aj dve zdravotné sestry, ktoré jej okamžite poskytli prvú pomoc," uviedol pre AFP požiarnik Jean-Jacques Riveta. Žena podľa jeho slov pri útoku prišla o obe ruky, stratila veľa krvi a následne bola letecky prevezená do nemocnice.

Žralok dlhoplutvý je veľký pelagický druh žraloka vyskytujúci sa v moriach a oceánoch subtropického a tropického pásma. Uprednostňuje hlboké vody, ale občas navštevuje aj pobrežné vody. Je agresívny a považovaný za jeden z najnebezpečnejších druhov žraloka pre človeka. Carcharhinus longimanus je oportúnny dravec, ktorý radšej okamžite zaútočí i napriek možnému ohrozeniu, než aby si počkal na budúcu ľahšiu korisť. Je hrozbou najmä pre stroskotancov, ktorí prežili lodné či letecké nešťastia.

PARÍŽ/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti