Poľovník doplatil na začiatočnícku chybu. Postrelený jeleň zrazu zaútočil a zabil ho

Zraneného jeleňa, ktorý po útoku ušiel, sa úradom nepodarilo nájsť.

Skúsený poľovník doplatil na svoju vášeň. Thomasa Alexandra (†66) našiel jeho synovec v lese neďaleko mesta Yellville v Arkansase s vážnymi zraneniami. Muž zakrátko prestal dýchať a záchranári už prišli neskoro. Ako vysvitlo neskôr, Alexandra zabil zranený jeleň, ktorého predtým postrelil. Píše o tom portál CNN .

Mysliac si, že zviera je mŕtve, pristúpil k nemu s tým, že počká na synovca a spoločne ho vykuchajú. Jeleň však ešte žil a zrejme bol iba omráčený. Zrazu vyskočil a muža napadol. Ako presne prebiehal zápas, už poľovník povedať nestihol.

Hunter, 66, is gored to death by the deer he thought he'd shot and killed https://t.co/U3Fa4mcw5W pic.twitter.com/6DAYcYchGf

- Time Post (thetimeposts) October 25, 2019

Na tele mal hlboké krvácajúce rany spôsobené parohami. Lekári presnú príčinu smrti nezverejnili a nevykonali ani pitvu. Uviedli, že muža mohol zabiť aj infarkt spôsobený šokom.

Poľovník zrejme urobil chybu, ktorá ho stála život. Pred priblížením sa k postrelenej vysokej zveri by totiž lovci mali počkať aspoň 15 minút. Potom majú väčšiu istotu, že zviera už nežije. Spomínaného jeleňa, ktorý po útoku ušiel, sa úradom nepodarilo nájsť.

Podobný prípad sa v Arkansase stal aj v roku 2016, vtedy však poľovník útok zraneného jeleňa prežil.

YELLVILLE/kc

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Arkansas

Dôležité udalosti