Padla posledná „bašta" fajčiarov. Rakúšania si už oddnes v žiadnej reštaurácii nezapália

Návštevníci halloweenskych večierkov museli úderom polnoci cigarety zahasiť.

Padla posledná „bašta" fajčiarov. Rakúšania si už oddnes v žiadnej reštaurácii ani bare nezapália. Návštevníci halloweenskych večierkov museli úderom polnoci cigarety zahasiť.

Pokuta 100 EUR, pre nepoučiteľných až do 1000 EUR hrozí fajčiarom, ktorí si oddnes zapália cigaretu v kaviarni, reštaurácii alebo aj na diskotéke v Rakúsku. Zákaz platí na všetkých verejných miestach, kde sa vyrába, spracováva a podáva nielen jedlo, ale aj nápoje.

Zakázané nie sú len cigarety, ale aj cigary, elektronické cigarety, či dokonca vodné fajky. Tie sa donedávna fajčili v špecializovaných šiša baroch. Vyše 500 ich budú musieť zrušiť.

Vo fajčiaroch aj frustrovaných majiteľoch barov stále drieme malá nádej, že zákaz nebude platiť dlho. Stala sa z neho výrazná politická téma. Ešte kým boli Slobodní vo vláde, zákaz fajčenia zrušili. Definitívne prešiel až keď padla vláda po prevalení škandálu. Zostáva tak len otázkou času, či sa zákaz uchytí a vďaka nemu fajčiarov ubudne alebo ho vláda, ktorá sa po voľbách stále zostavuje, opäť zruší.


VIEDEŇ/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rakúsko

Dôležité udalosti