Masaker cestou na svadbu: Drogový kartel pozabíjal ženy a najmenej šesť malých detí

Marian Kočner v debate s advokátom na súde vo veci falšovania zmeniek TV Markíza.
Zdroj: Facebook/Daily Mail

Niekoľko členov rodín zhorelo v aute.

Najmenej tri Američanky a šesť malých detí z mormónskej komunity pozabíjal drogový kartel v Mexiku. Rodiny, ktoré žili na americko-mexickej hranici, mali namierené na svadbu.

Do Mexika cestovalo 17 členov dvoch rodín, LeBaronovcov a Langfordovcov. Na svadbu išli v karavanoch. Počas cesty však natrafili na drogový kartel a ocitli sa pod paľbou.

Medzi obeťami je Rhonita Maria LaBaronová, ktorá zomrela aj so svojimi iba 6-mesačnými dvojičkami. Streľbu neprežili aj jej ďalšie dve deti - 10-ročná Krystal a 12-ročný Howard. Kartel zasiahol guľkami aj plynovú bombu, čo spôsobilo veľkú explóziu, uvádza Daily Mail.


Stret s kartelom sa stal osudným aj pre Christinu Langfordovú (†31), Dawnu Ray Langfordovú (†43) a jej deti Trevora (†11) a Rogana (†3). Akoby zázrakom prežilo 7-mesačné Christinino bábätko Faith, ktoré našli na zemi v zadnej časti karavanu.

Siedmim ďalším Dawniným deťom sa podarilo ujsť, no utrpeli viaceré zranenia a sú v nemocnici. Príbuzní zverejnili ich fotografie na sociálnych sieťach.

Mnoho ďalších členov mormónskych rodín je nezvestných. Podľa miestnych orgánov nebol útok cielený, skôr išlo o zámenu identity a kartel si skupinu karavanov s niekým zmýlil.


 

MEXIKO/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Mexiko

Dôležité udalosti