Usvedčilo ho VIDEO: Zubár stratil nervy a s chlapcom (7) zaobchádzal ako s handrou

Mason Holgate z Evertonu oslavuje gól v Ligovom pohári proti Watfordu.
Zdroj: YouTube/Dailymailofficial, koláž: tvnoviny.sk

Celý čas mu asistovali dve sestričky, ktoré správanie zubára vôbec nerozhodilo.

Zubár stratil nervy a odniesol si to iba 7-ročný chlapec. Incident, ktorý zachytila priemyselná kamera, sa odohral v kazašskom meste Aktau.

Zubár Tolegen Mukambetov (26) má na krku policajné vyšetrovanie po tom, čo ho matka chlapca obvinila z krutého zaobchádzania. Píše o tom portál Daily Mail s odvolaním sa na kazašské médiá.

Na záberoch vidno ako Mukambetov prudko zdvihne chlapca, začne s ním triasť a nakoniec ho hodí naspäť do zubárskeho kresla. Dieťa však stále odmietalo otvoriť ústa. Nepomohlo, ani keď sa mu zubár vyhrážal s nástrojom, ktorý mal v ruke.

Celý čas mu asistovali dve sestričky, ktoré správanie zubára vôbec nerozhodilo. Tým sa však hrubé správanie mladého lekára neskončilo. Chlapca schmatol ako vyhadzovač pred diskotékou a vyniesol ho von z ordinácie.

Matka dieťaťa, ktorá bola v čakárni, vtedy ešte netušila, čo sa v ordinácii dialo. Vyžiadala si však záznam z kamery, a keď videla, čo zubár stváral, obrátila sa na políciu.

https://www.youtube.com/watch?v=1moYsOlSyxI


Keď sa video objavilo na sociálnych sieťach, Mukambetov sa síce ospravedlnil, no aj tak mu hrozí, že príde o prácu.

„Môj syn je stále v šoku. Stále má ten boľavý zub a teraz sa bojí ešte viac. Neviem, či ešte niekedy bude dôverovať zubárovi," uviedla matka chlapca.

„Dve hodiny som sa ho snažila presvedčiť, aby otvoril ústa. Pred posledným pokusom na mňa zubár agresívne skríkol, nech syna privediem do ordinácie," dodala matka.

Doktor sa snažil svoj skrat vysvetliť v rozhovore pre kazašské médiá: „Nebil som ho, iba som s ním zatriasol, aby si normálne sadol. Vystrašil som ho len preto, že som mu chcel vytrhnúť zub," uviedol Mukambetov.

Okrem straty zamestnania mu hrozí 10-dňový pobyt vo väzení alebo pokuta.


AKTAU/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zubár

Dôležité udalosti