Kuriózny prípad na ruskej colnici: Vystresovanú pašeráčku prezradila smiešna chôdza

Ruské úrady v tomto roku zaznamenali výrazný nárast počtu prípadov pašovania zlata do Číny.

Naivná turistka (27) si poriadne zavarila. Jej mimoriadne optimistický pokus, prepašovať z Ruska do Číny dva kilogramy zlata, nemal nádej na úspech.

Žena, ktorej identitu nezverejnili, na seba upozornila nervóznym správaním a smiešnou chôdzou. Colníci na čínsko-ruských hraniciach v Zabajkalskom regióne ju nechali prejsť cez detektor a ozval sa hlasný zvuk. Opakovalo sa to aj pri druhom prechode cez zariadenie, colníci tak vytiahli ručný detektor, ktorý začal pípať, keď s ním žene prechádzali okolo topánok. Píše o tom portál Siberian Times.

Požiadali ju, aby sa vyzula a všetko bolo jasné. V ponožkách mala na chodidlách prilepených 8 opracovaných hrúd zlata. Celkovo išlo o 1,863 kg zlata v hodnote 71-tisíc eur.

Žena nemala žiadne dokumenty, ktoré by potvrdili, že zlato nadobudla legálne. Priznala sa, že drahý kov pašovala pre neznámeho Číňana, ktorý jej sľúbil finančnú odmenu.

Portál Siberian times uviedol, že ruské úrady v tomto roku zaznamenali výrazný nárast počtu prípadov pašovania zlata do Číny. 

MOSKVA/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pašovanie

Dôležité udalosti