Muž chladnokrvne podrezal svojho psa, pred sudcom vytiahol neuveriteľný dôvod

Nožom mu spôsobil hlbokú reznú ranu o dĺžke 16 centimetrov v oblasti krku.

Až tri roky väzenia hrozia mužovi z českého mesta Dačice v okrese Jindřichův Hradec, ktorý kuchynským nožom údajne podrezal svojho psa a nechal ho vykrvácať. Vyšetrovateľka v týchto dňoch vypracovala návrh na podanie obžaloby. Píše idnes.cz.

Otrasný prípad sa stal ešte v máji minulého roka v rodinnom dome. „Podozrivý muž nie je pre kriminalistov neznámou osobou. Ako chovateľ zvlášť trýznivým spôsobom usmrtil svojho dospelého psa čiernej farby podobného plemenu labradorský retríver," uviedla tamojšia policajná hovorkyňa Hana Millerová.

Nožom mu spôsobil hlbokú reznú ranu o dĺžke 16 centimetrov v oblasti krku. Zviera začalo okamžite krvácať a nemalo šancu na prežitie.

Na čin podozrivého upozornil príslušníkov zákona ktosi z jeho okolia, podrobnosti polícia nezverejnila.

Policajná komisárka v auguste vypracovala uznesenie o zahájenie trestného stíhania podozrivého muža pre trestný čin týrania zvierat a teraz už je hotový i návrh na podanie obžaloby.

„Muž sa tohto činu dopustil podľa svojich slov preto, že sa údajne nachádzal v nepriaznivej životnej situácii," doplnila Millerová.

V prípade dokázania viny mužovi hrozí trest odňatia slobody v rozsahu šesť mesiacov až tri roky. Pre doplnenie, za sebou už má majetkovú trestnú činnosť.

PRAHA/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti