Britského turistu zožral žralok. V žalúdku predátora našli ruku aj s obrúčkou

Tete (vpravo) zo Šachtaru oslavuje gól v LM na pôde Dinama Záhreb.
Zdroj: shutterstock/Shane Gross

Zatiaľ nie je jasné, či trojmetrový žralok muža napadol a zabil, alebo ho zožral, až keď bol mŕtvy.

Britský turista, ktorý bol nezvestný niekoľko dní, sa stal zrejme obeťou žraloka. Škót (†44) si išiel v nedeľu zaplávať v lagúne pri ostrove Reunion a odvtedy ho nevideli. Jeho manželka zalarmovala úrady a rozbehlo sa veľké pátranie, do ktorého sa zapojili lode aj vrtuľníky. Píše o tom portál Daily Mail.

Muža, ktorý bol podľa príbuzných skvelý plavec, sa nájsť nepodarilo. Potom však prišiel nečakaný zvrat. V žalúdku žraloka tigrieho, ktorého museli zabiť, lebo sa pohyboval nebezpečne blízko pri plážach, našli časti rúk aj so svadobným prsteňom. Na potvrdenie, že ide skutočne o pozostatky nezvestného Škóta, ešte musia urobiť testy DNA.

Jeho manželka však spoznala obrúčku, malo by tak ísť už iba o formálny dôkaz. Zatiaľ nie je jasné, či trojmetrový žralok muža napadol a zabil, alebo ho zožral, až keď bol mŕtvy. Vyšetrovatelia nevylúčili ani možnosť, že Škót dostal infarkt.

V okolí ostrova Reunion, ktorý je zámorským departmentom Francúzska, v uplynulých rokoch došlo k nárastu počtu útokov žralokov. Najväčší problém predstavujú žraloky belavé a práve spomínané žraloky tigrie. Pre ohrozenie morskými predátormi na Reunione zatvorili väčšinu pláží, no ľudia zákaz porušujú a vystavujú sa tak nebezpečenstvu.

Od roku 2011 tam došlo k 24 útokom žralokov na ľudí a takmer každý druhý sa skončil fatálne. O tomto probléme nedávno počas návštevy ostrova hovoril aj francúzsky prezident Emanuel Macron. Uviedol, že vláda robí, čo môže, aby sa do roku 2022 mohli opäť otvoriť všetky pláže.

REUNION/kc

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme útok žraloka

Dôležité udalosti