Pri hasení požiaru v Austrálii sa zrútil vrtuľník, pilot mal veľké šťastie

Vážna nehoda v Žiline.
Zdroj: TASR/Rob Maccoll/AAP Images

Pri havárii utrpel len drobné poranenia.

K leteckej nehode došlo v stredu v austrálskom štáte Queensland, kde sa pri hasení lesného požiaru zrútil vrtuľník. Informovala o tom agentúra AFP. Televízia BBC uviedla, že pilot vrtuľníka utrpel pri havárii len drobné poranenia.

"Vieme o tom, že pri hasení požiaru zo vzduchu sa pri (obci) Pechey zrútila helikoptéra," uviedol pre AFP predstaviteľ hasičského a záchranného zboru v Qeenslande s tým, že okolnosti nehody sa vyšetrujú. V austrálskych štátoch Nový Južný Wales (NSW) a Queensland horí približne 130 požiarov, z ktorých najmenej polovica nie je pod kontrolou.

Niektoré z požiarov sa podľa BBC začínajú približovať k okrajovým štvrtiam mesta Sydney, ktoré je metropolou Nového Južného Walesu, kde bol v pondelok po prvý raz od roku 2013 vyhlásený stav núdze.

Mnoho požiarov horí od októbra, čo je podľa Paula Reada, odborníka z Monash University, oveľa skôr ako obvykle a situácia sa bude s blížiacim sa letom zhoršovať. V Austrálii trvá leto od decembra do februára, od marca do mája je jeseň, od júna do augusta je zima a od septembra do novembra je jar.


SYDNEY/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pád

Dôležité udalosti