Izrael uskutočnil nálety v Damasku, reagoval tak na raketový útok zo Sýrie

2211_Oteckovia_22_11_P20_dnes_17_55__12.mp4
Zdroj: TASR/AP Photo/Khalil Hamra

Korešpondent AFP uviedol, že počul niekoľko explózií.

Protivzdušná obrana sýrskej armády zostrelila v stredu na Damaskom rakety, ktoré vypálili izraelské stíhačky. S odvolaním sa na správy sýrskej agentúry SANA o tom informovala agentúra AFP.

"O 01.20 hodine (00.20 SEČ) v stredu, vypálili izraelské stíhačky rakety na niekoľko cieľov v okolí Damasku. Naša protivzdušná obrana reagovala na masívny útok, zachytila nepriateľské rakety a zneškodnila väčšinu z nich ešte pred tým, ako zasiahli svoje ciele," uviedla SANA s odvolaním sa na zdroj z prostredia armády. Útok prišiel podľa sýrskej agentúry "z palestínskych území a Libanonu". Korešpondent AFP, nachádzajúci sa v Damasku, pre agentúru uviedol, že počul niekoľko explózií.

Izraelská armáda následne útok potvrdila. "Práve sme uskutočnili rozsiahle nálety na iránske jednotky Quds a sýrsku armádu v reakcii na raketový útok iránskych síl z územia Sýrie," uviedla armáda židovského štátu na Twitteri. Izrael v utorok ráno oznámil, že jeho systém protivzdušnej obrany zachytil štyri rakety vypálené na zo susednej Sýrie.

DAMASK/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Izrael

Dôležité udalosti