Vražda maltskej novinárky: Polícia zadržala podnikateľa, ktorý chcel ujsť z ostrova

1_tribula_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reuters

Zadržali ho deň po tom, ako zverejnili informácie o svedkovi, ktorý môže označiť objednávateľa vraždy.

Maltská polícia zadržala v stredu ráno miestneho prominentného podnikateľa Yorgena Fenecha v súvislosti s vraždou novinárky Daphne Caruana Galiziovej. Chytili ho, keď sa pokúšal ujsť na lodi z ostrova.

Podnikateľa zadržali iba deň po tom, ako zverejnili informáciu o svedkovi, ktorý sa rozhodol vypovedať a predložiť aj dôkazy.

„Polícia s Interpolom vykonala spoločnú raziu v prípade prania špinavých peňazí. Zadržali osoby, medzi ktorými by mal byť sprostredkovateľ vraždy. Po vypočúvaní prejavil záujem spolupracovať a údajne vie svoje informácie podložiť dôkazmi," uviedol pre médiá maltský premiér Joseph Muscat.

Fenecha zadržali na mori krátko na to, ako jeho luxusná jachta Gio opustila prístav Portomaso krátko pred úsvitom. Polícia prinútila loď vrátiť sa späť do prístavu, uviedol Reuters.

Yorgen Fenech je riaditeľ a spolumajiteľ obchodnej spoločnosti, ktorá získala od štátu v roku 2013 veľkú zákazku v oblasti energetiky na výstavbu plynovej elektrárne na ostrove.

Caruanová-Galiziová, ktorá písala protikorupčný blog a viedla vyšetrovanie v súvislosti so škandálom Panama Papers na Malte, prišla o život v októbri 2017 pri výbuchu bomby nastraženej v jej automobile, keď vyrazila zo svojho domu neďaleko maltského hlavného mesta Valletta.

Jej vražda šokovala Európu a vyvolala otázky o fungovaní právneho poriadku v tejto stredomorskej ostrovnej krajine. Trojicu mužov podozrivých z priamej účasti na vražde zatkli o mesiac nato.


MALTA/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti