Pri pobreží Rumunska sa prevrhla loď, ktorá prepravovala vyše 14-tisíc oviec

Rachel napadol pes, dokaličil jej tvár aj ruku.
Zdroj: reprofoto: YouTube/Constanta 100%

Záchranárom sa podarilo dostať do bezpečia celú posádku.

Nákladná loď prepravujúca 14 600 kusov oviec sa v nedeľu prevrátila v Čiernom mori pri pobreží Rumunska. Plavidlo smerovalo do saudskoarabskej Džiddy a k nehode došlo krátko po tom, ako vyplávalo z rumunského prístavu Midia, informuje tlačová agentúra AFP.

Príčina incidentu nebola bezprostredne známa. Záchranárom sa podarilo dostať do bezpečia celú posádku pozostávajúcu z 20 Sýrčanov a jedného Libanonca, ako aj 32 oviec.

"Záchranná operácia pokračuje, Dúfame, že zvieratá vo vnútri lode sú stále nažive," uviedla hovorkyňa záchranárskych služieb.

Záchranári s podporou armády, polície a potápačov sa usilovali dostať loď - plaviacu sa pod vlajkou štátu Palau - späť do pôvodnej polohy a odtiahnuť ju do prístavu.


Rumunsko, ktoré vstúpilo do Európskej únie v roku 2007, ale je jedným z jej najchudobnejších členov, je tretím najväčším chovateľom oviec tohto bloku - po Británii a Španielsku - a popredným vývozcom.

Aktivisti označujú plavidlá na prepravu hospodárskych zvierat ako "lode smrti", tvrdiac, že počas letných mesiacov ovce na ich palube hynú od horúčavy. Z prístavu Midia ročne vypláva približne 100 takýchto transportov.

Dnes už bývalý eurokomisár potravinovú bezpečnosť Vytenis Andriukaitis v júli vzniesol požiadavku, aby Rumunsko zastavilo prepravu 70.000 kusov oviec do oblasti Perzského zálivu a nariadil Európskej komisii, aby preskúmala postupy rumunských vývozcov hospodárskych zvierat.

BUKUREŠŤ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti