Vodič kamióna, v ktorom zomrelo 39 Vietnamcov, sa priznal. O všetkom vraj vedel

Oteckovia s Lenkou a Romanom v Teleráne
Zdroj: TASR/AP

K spoluúčasti na organizovaní pašovania ľudí sa Robinson na londýnskom súde priznal prostredníctvom telemostu z väznice Belmarsh.

Vodič kamióna, v ktorého návese sa koncom októbra v anglickom grófstve Essex našlo 39 tiel vietnamských občanov, sa v pondelok priznal k spolčovaniu sa s cieľom napomáhať pri ilegálnej migrácii. Informovala a tom na svojej webovej stránke spravodajská televízia Sky News.

Maurice Robinson (25), ktorý bol údajne členom celosvetového gangu pašerákov ľudí, čelí obvineniam zo zabitia, skupiny mužov, žien a detí.

Všetky obete - 31 mužov a osem žien, pričom najmladšia mala 15 rokov - boli neskôr identifikované ako občania Vietnamu. K spoluúčasti na organizovaní pašovania ľudí sa Robinson na londýnskom súde priznal prostredníctvom telemostu z väznice Belmarsh.

Britská polícia objavila 23. októbra v priemyselnom parku v Essexe, na juhovýchode Anglicka, zaparkovaný náves kamióna a v ňom 39 tiel migrantov. Britská polícia najprv informovala, že obeťami sa zrejme stali čínski občania, ale potom 8. novembra oznámila, že išlo o Vietnamcov, a uviedla aj ich mená.

Do Británie sú každý rok prepašované stovky vietnamských štátnych príslušníkov

LONDÝN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Veľká británia

Dôležité udalosti