Drsné fotografie z najväčšieho obetovania zvierat na svete

Najväčšie obetovanie zvierat na svete v Nepále
Najväčšie obetovanie zvierat na svete v Nepále Zdroj: Profimedia.sk

Krvavá obradná slávnosť sa napriek snahám aktivistov o jej zákaz koná každých päť rokov.

Hinduistickí veriaci v Nepále začali v utorok zabíjať tisícky byvolov v rámci rituálu, ktorý je všeobecne považovaný za najväčšie obetovanie zvierat na svete.

Krvavá obradná slávnosť sa napriek snahám aktivistov o jej zákaz koná každých päť rokov v odľahlom kúte tejto himalájskej krajiny, informovala agentúra AFP.

Slávnosť Gadhimai sa začala v skorých ranných hodinách za prísnych bezpečnostných opatrení rituálnym zakáľaním kôz, prasiat, kurčiat, ale aj holubov a potkanov. Miestny šaman následne obetoval krv z piatich bodov svojho tela.


Približne 200 mäsiarov s ostrými mačetami a nožmi potom vkráčalo do ohradenej arény väčšej ako futbalové ihrisko, vedúc so sebou niekoľko tisíc kusov byvolov. Scénu sledovali zo stromov nadšení pútnici.

Tisícky veriacich z Nepálu i susednej Indie strávili pred obradnou slávnosťou v dedine Barijarpur blízko indických hraníc niekoľko dní pod holým nebom, venujúc sa modlitbám.

Počas predchádzajúceho dvojdňového sviatku Gadhimai v roku 2014 bolo podľa odhadov zmasakrovaných 200 000 zvierat. Rituál sa koná na počesť rovnomennej hinduistickej bohyne sily.

Zdroj: TASR/AP

Mnohí dúfali, že táto stáročná tradícia sa skončí po tom, ako chrámové úrady v roku 2015 ohlásili príslušný zákaz a nepálsky najvyšší súd o rok nato nariadil vláde, aby veriacich od tejto kontroverznej zvyklosti odradila.

Aktivisti bojujúci za práva zvierat tvrdia, že vládne orgány a chrámové výbory zlyhávajú pri implementácii týchto nariadení.

Zdroj: Profimedia.sk

NEPÁL/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sviatky

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.