Dvojnásobný olympijský víťaz ide do väzenia. Rakúšana odsúdili za sexuálne zneužívanie detí

Prezident USA Donald Trump na summite NATO v Londýne.
Zdroj: TV Markíza

Otázne je, či počet obetí jeho sexuálnej poruchy je konečný.

Dvojnásobný olympionik ide do väzenia. Bývalého rakúskeho džudistu odsúdili za sexuálne zneužívanie detí. Obeťami boli jeho zverenkyne.

Peter Seisenbacher v časoch najväčšej slávy v roku 1984 vyhral svoju prvú olympiádu. Druhú zlatú medailu si odniesol o 4 roky neskôr.

Po odchode do športového dôchodku trénoval zverencov nielen v rodnom Rakúsku, ale aj Gruzínsku a Azerbajdžane. Roky sa špekulovalo o jeho pedofílii. Prvé priame obvinenia prišli pred piatimi rokmi. Znásilniť mal dievčatá, ktoré mali mať v tom čase 9 a 13 rokov.

Pred súdom vo Viedni sa ukázal až po rokoch. Pred spravodlivosťou sa snažil utiecť na Ukrajinu, kde ho chytili na základe medzinárodného zatykača.

Po zdĺhavom extradičnom aj súdnom procese si teraz vypočul verdikt. Hrozilo mu až 10 rokov za mrežami, odsedí si napokon iba päť rokov. Proti verdiktu sa môže do troch dní odvolať.

Otázne je, či je počet obetí jeho sexuálnej poruchy konečný. Je možné, že ďalšie zverenkyne, ktoré trénoval aj v zahraničí, zatiaľ neprehovorili.


VIEDEŇ/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Rakúsko

Dôležité udalosti