Tajfún Kammuri si na Filipínach vyžiadal 13 ľudských životov

Škody na úrode v najťažšie zasiahnutých oblastiach sa odhadujú na takmer 16 miliónov dolárov.

Počet ľudí usmrtených tento týždeň tajfúnom Kammuri na Filipínach stúpol na 13. Informovali o tom tamojší predstavitelia, ktorých vo štvrtok citovala tlačová agentúra AFP.

Prudký vietor sprevádzajúci tajfún v utorok vyvracal stromy a zrovnal so zemou chatrné domy na severe krajiny a vynútil si aj zriedkavé, 12-hodinové zatvorenie medzinárodného letiska v hlavnom meste Manila.

Úrady v stredu oznámili, že jeden človek sa utopil a traja ďalší zahynuli pri zásahu stromov a lietajúcich predmetov.

Filipínski predstavitelia zodpovední za riešenie následkov katastrof neposkytli ďalšie podrobnosti o tom, ako zahynuli ostatné obete, ale z hlásení miestnej polície vyplýva, že niektorí obyvatelia sa zrejme utopili alebo ich rozdrvili stromy.

Hovorca národného úradu pre mimoriadne situácie Mark Timbal povedal, že sa nenašli žiadne nové telá, ale počet mŕtvych môže ešte stúpnuť, keďže správy o obetiach teraz preverujú priamo v teréne.

"Je možnosť, že počet narastie, ale dúfame v opak," uviedol Timbal pre AFP.

Státisíce ľudí žijúcich v rizikových alebo nízko položených oblastiach evakuovali z ich domovov ešte pred príchodom tajfúnu Kammuri, ktorý dorazil na Filipíny v pondelok večer. Evakuácia podľa slov úradov zachránila životy.

Napriek preventívnym opatreniam tajfún poškodil 135 škôl a zničil takmer 1 200 domov, pričom škody na úrode v najťažšie zasiahnutých oblastiach sa odhadujú na takmer 16 miliónov dolárov.

MANILA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.