Češka Tereza sa dočkala vianočného darčeka. Sudkyňa jej urobila radosť

Hlavné pojednávanie by sa malo uskutočniť len pár dní pred Vianocami.

Viac ako osem mesiacov musela v Pakistane odsúdená Češka Tereza čakať, než sa súd rozhodol opätovne zaoberať jej žiadosťou o odvolanie. Zdá sa, že pár dní pred Vianocami sa dočká od sudkyne darčeka - nového súdneho pojednávania, píše tn.cz.

Tereze H. si v ženskej väznici Kot Lakhpat v pakistanskom meste Lahore odpykáva takmer deväťročný trest za pašovanie drog. Pred viac než ôsmimi mesiacmi podala žiadosť o urýchlené prerokovanie jej prípadu, ktorému v stredu sudkyňa Ally Nilamová vyhovela. Hlavné pojednávanie by sa malo uskutočniť 18. decembra, len pár dní pred Vianocami. Počas neho sa rozhodne, či je Terezino odvolanie oprávnené alebo nie.

Terezin právnik Asghar Dogaru pred súdom argumentoval, že Tereza je nevinná, že sa iba stala obeťou falošného prípadu, do ktorého ju mali namočiť miestnej colníci. Podľa jeho slov nemal súd prvého stupňa k dispozícii primerané informácie, poukázal tiež na to, že Tereza si v pakistanskom väzení vytrpela už dosť.

Terezu H. zadržali pakistanskí colníci na letisku v Láhaure 10. januára 2018, v jej kufri malo byť objavené v dvojitom dne takmer deväť kíl heroínu. Češka trvá po celú dobu vyšetrovania na svojej nevinne, súd neprávoplatne rozhodol o jej zadržaní a poslal ju na osem rokov a osem mesiacov do väzby.

Štátnemu žalobcovi tento trest dokonca prišiel príliš mierny a žiadal prísnejší trest.

LAHORE/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti