Uber má na krku žaloby. Vlani znásilnili taxikári vyše dvesto zákazníkov

Ilustračná snímka.
Zdroj: dennizn/shutterstock.com

Spoločnosť vyzýva zákazníkov, aby o zlých zážitkoch prehovorili.

Taxi služba Uber zaznamenala 235 nahlásených znásilnení počas jazdy v Spojených štátoch za minulý rok. V priemere tak malo dôjsť k štyrom incidentom týždenne. Ukázala to správa, ktorú zverejnila samotná firma Uber. Informuje o tom portál NBC News.com

Spoločnosť je pod paľbou množstva žalôb od zákazníkov, ktoré podali na vodičov. Podľa zverejnenej správy došlo vlani k 235 znásilneniam. Rok pred tým bolo nahlásených 229 prípadov. Ďalších 280 zákazníkov nahlásilo pokus o znásilnenie.

Až v 1560 prípadoch zákazníci nahlásili, že sa ich vodiči počas jazdy dotýkali a v 376 prípadoch došlo k bozkávaniu na ústa či iné citlivé miesta. V období rokov 2017 až 2018 zaznamenal Uber dokopy 5981 oznámení o sexuálnom obťažovaní vodičmi.

Šéf právneho oddelenia spoločnosti Tony West nie je číslami prekvapení. "Sexuálne násilie je o veľa viac nasiaknuté v našej spoločnosti, ako si väčšina ľudí myslí," uviedol West.

Dodáva však, že denne urobia v Amerike štyri milióny jázd. V pomere ku všetkým jazdám je počet tých problémových len zlomový. Spoločnosť si najala inštitúcie, ktoré jej pomohli vypracovať správu o sexuálnom násilí. Chcú, aby zákazníci o svojich zážitkoch prehovorili a vyzývajú, aby tak robili zákazníci aj iných taxi služieb.

SAN FRANCISCO/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Taxi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.