V Brne našli v jednom byte mŕtvolu a nebezpečné chemikálie, evakuovali okolo 80 ľudí

Šťastná rodinka Švajdovcov.
Zdroj: Twitter/Policie ČR

Na Šámalovej ulici bolo v noci rušno.

Polícia v Šámalovej ulici v Brne v noci evakuovala ďalších 55 ľudí kvôli nálezu veľkého množstva nebezpečných chemikálií v jednom z bytov. V tom sa nachádzala aj mŕtvola 42-ročného muža. Ešte v pondelok muselo svoje obydlia opustiť 25 ľudí. Evakuovaní obyvatelia by sa do svojich domovov mohli vrátiť už dnes, informuje tn.cz.

V noci z pondelka na utorok bolo podľa polície nutné evakuovať ďalších päť desiatok obyvateľov. Pre 55 ľudí prišli autobusy, ktoré ich o pol tretej ráno previezli na miestny úrad. Tam hasiči zaistili lehátka pre deti a seniorov.

Pyrotechnici stále prehľadávajú byt a priľahlú pivnicu. Nebezpečné chemikálie okamžite odvážali na odbornú likvidáciu na bezpečné miesto blízko Brna.

Zásah by mal prebiehať do poludnia, potom by sa mohli evakuovaní ľudia vrátiť do svojich domovov. Obyvatelia trojice domov, ktorí museli svoje byty opustiť už v pondelok, sa mali pôvodne vrátiť večer. Nakoniec ale museli nocovať v hoteli, ktorý im ponúkla mestská časť.

Šámalova ulica je stále uzavretá pre autá i chodcov. Na mŕtveho muža políciu upozornili susedia, ktorí mali obavu o jeho život. Podľa nich išlo o čudáka, ktorý sa vyžíval vo výrobe rôznych chemikálií a v chemických pokusoch. Prvé zistenia policajtov ukázali, že nezomrel násilnou smrťou.

BRNO/tvnoviny.sk
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Evakuácia

Dôležité udalosti