Hacker sa nabúral do kamery v detskej izbe: Dievčatko (8) navádzal na zlé veci

Reflex
Zdroj: YouTube.com

Predstavil sa ako Santa Claus a vravel, že je jej najlepší kamarát.

O hroznom zážitku môže hovoriť rodina z amerického mestečka DeSoto County (štát Mississippi). Do bezpečnostnej kamery, ktorú mali nainštalovanú v detskej izbe, sa nabúral hacker. Dokonca sa prihovoril 8-ročnej Alysse a navádzal ju na zlé veci, uviedol portál metro.co.uk.

Z kamery sa zrazu začala ozývať hudba. Keď zvedavá Alysse v detskej izbe hľadala, odkiaľ to prichádza, z kamery sa ozval cudzí mužský hlas.


„Som tvoj najlepší kamarát. Som Santa Claus," povedal. Na to začalo dievčatko kričať na matku. Hacker ale stále komunikoval. „Nechceš byť moja najlepšia kamarátka?" dodal. Potom ju navádzal na to, že teraz môže robiť čokoľvek chce. Môže si rozhádzať celú izbu alebo rozbiť televíziu.

Na krik dievčatka reagovali rodičia, a keď im prezradila, čo sa stalo, kameru ihneď vypli. Majú obavu, že ich tri dcéry pozoroval niekto v čase, keď spali alebo sa prezliekali.

Rodina už kameru viac v byte nechce a rozhodli sa ju vrátiť výrobcovi. Ten rozbehol ohľadom tohto prípadu rozsiahle vyšetrovanie. Odborníci sa vyjadrili, že hacker sa zrejme dostal k prihlasovacím údajom rodiny. Vyzýva preto svojich zákazníkov, aby využívali dvojstupňové overenie hesiel.

USA/jh

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.