Zahraničné

Atentát na fanúšikov futbalu: V Nigérii vybuchla bomba, 15 ľudí je v kritickom stave

Fanúšikovia sledujú majstrovstvá sveta vo futbale
Zdroj: SITA

Očití svedkovia videli, ako do nemocnice na korbách nákladných áut privážajú zranených.

Mohutný výbuch otriasol v utorok večer mestom Damaturu na severovýchode Nigérie. K explózii došlo na mieste, kde sa zhromaždili fanúšikovia, ktorí na otvorenom priestranstve sledovali televízny prenos zo zápasu futbalových majstrovstiev sveta v Brazílii. Informovala o tom agentúra Reuters.

Zdroj: theguardian.com
Očití svedkovia videli, ako do miestnej nemocnice na korbách nákladných áut privážajú zranených. Podľa vyhlásenia nemocnice je najmenej 15 ľudí v kritickom stave. Predstaviteľ miestnej polície potvrdil, že išlo o "útok" samovražedného atentátnika, ale ďalšie podrobnosti uviesť odmietol. 

Nigérijská vláda už predtým varovala občanov, aby zápasy futbalových majstrovstiev sveta nesledovali hromadne na verejných priestranstvách. Mesto Damaturu je metropolou štátu Yobe ležiacim v oblasti, v ktorej operuje militantná islamistická organizácia Boko Haram. Tá v apríli uniesla zo školy v susednom štáte Borno vyše 200 dievčat.

Skupina Boko Haram, ktorej názov znamená "Západná výchova je hriešna", pôsobí na severe Nigérie, kde uskutočňuje útoky proti vládnym inštitúciám a civilistom. Jej cieľom je vytvoriť z Nigérie moslimský štát založený na striktnom výklade práva šaría. Pri početných útokoch zabila táto skupina vyše 1500 ľudí.

DAMATURU, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti