Zahraničné

Atentát na fanúšikov futbalu: V Nigérii vybuchla bomba, 15 ľudí je v kritickom stave

Fanúšikovia sledujú majstrovstvá sveta vo futbale
Zdroj: SITA

Očití svedkovia videli, ako do nemocnice na korbách nákladných áut privážajú zranených.

Mohutný výbuch otriasol v utorok večer mestom Damaturu na severovýchode Nigérie. K explózii došlo na mieste, kde sa zhromaždili fanúšikovia, ktorí na otvorenom priestranstve sledovali televízny prenos zo zápasu futbalových majstrovstiev sveta v Brazílii. Informovala o tom agentúra Reuters.

Zdroj: theguardian.com
Očití svedkovia videli, ako do miestnej nemocnice na korbách nákladných áut privážajú zranených. Podľa vyhlásenia nemocnice je najmenej 15 ľudí v kritickom stave. Predstaviteľ miestnej polície potvrdil, že išlo o "útok" samovražedného atentátnika, ale ďalšie podrobnosti uviesť odmietol. 

Nigérijská vláda už predtým varovala občanov, aby zápasy futbalových majstrovstiev sveta nesledovali hromadne na verejných priestranstvách. Mesto Damaturu je metropolou štátu Yobe ležiacim v oblasti, v ktorej operuje militantná islamistická organizácia Boko Haram. Tá v apríli uniesla zo školy v susednom štáte Borno vyše 200 dievčat.

Skupina Boko Haram, ktorej názov znamená "Západná výchova je hriešna", pôsobí na severe Nigérie, kde uskutočňuje útoky proti vládnym inštitúciám a civilistom. Jej cieľom je vytvoriť z Nigérie moslimský štát založený na striktnom výklade práva šaría. Pri početných útokoch zabila táto skupina vyše 1500 ľudí.

DAMATURU, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti