Zahraničné

Vojnový veterán (90) sa za deň stal celebritou. Urobil niečo nevídané

Vojnový veterán Bernard Jordan
Zdroj: Profimedia.sk

Starček utiekol z domova dôchodcov, aby sa zúčastnil osláv vylodenia v Normandii.

Britský vojnový veterán sa preslávil najmä vo Veľkej Británii a vo Francúzsku svojím útekom zo starobinca, aby sa zúčastnil osláv pri príležitosti 70. výročia vylodenia v Normandii.

Bernard Jordan (90) na vlastnej koži zažil 2. svetovú vojnu. Dnes žije v domove dôchodcov, no nemohol si nechať ujsť oslavy, ktoré mu živo pripomenuli minulosť. Nikomu nič nepovedal a ušiel.

Zdroj: Profimedia.sk

Oslavy Dňa D sa konali od 6. júna. Bernard na nich nemohol chýbať a mal obrovskú radosť, keď sa mu podarilo zúčastniť sa. Ľudia z Veľkej Británie mu teraz pripravili na 90. narodeniny obrovské prekvapenie. Poslali mu množstvo prianí k okrúhlemu sviatku - cez 3 000 pohľadníc a darov.

Zmiznutie veterána

Po tom, ako vojnový veterán zmizol, vyhlásili po ňom pátranie. Polícia ale dostala telefonát, v ktorom sa ich ozval iný veterán a oznámil im, že sa s Bernardom Jordanom nachádza v hoteli vo Francúzsku.

Bývalý príslušník britského Kráľovského námorníctva opustil domov so svojimi medailami a pridal sa ku skupine veteránov, ktorá odchádzala autobusom do Francúzska. Veterána následne po oslavách dopravili bezpečne späť do domova dôchodcov.

Zdroj: Profimedia.sk


LONDÝN/JH, profimedia

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti