Uruguajská polícia zadržala rekordné množstvo kokaínu, ktorý mal smerovať do Európy

Obálka knihy.
Zdroj: Profimedia.sk

Nález obrovského množstva tejto tvrdej drogy potvrdil, že Uruguaj sa stal jednou z hlavných tranzitných krajín pre pašerákov kokaínu.

Uruguajským úradom sa podaril kardinálny úlovok. V piatok zadržali historicky najväčšie množstvo kokaínu, ktorý mal smerovať do afrického Toga a odtiaľ zrejme do Európy. Na dvoch miestach našli spolu takmer šesť ton tejto drogy. Informoval o tom portál BBC.

Väčšinu zo zásielky, 4,4 tony , našli v prístave v metropole Montevideo. Kokaín bol zabalený v balíkoch so sójovou múkou. Menšiu časť, 1,5 tony, zhabali na farme neďaleko hlavného mesta. Odhadovanú trhovú hodnotu drogy určili na 1,3 miliardy dolárov (1,15 miliardy eur).

Polícia prišla na stopu na základe podozrivého obchodu firmy, ktorá so sójovou múkou nikdy predtým neobchodovala. V Afrike navyše o sójové výrobky nie je záujem.

Nález obrovského množstva tejto tvrdej drogy potvrdil, že Uruguaj sa stal jednou z hlavných tranzitných krajín pre pašerákov kokaínu. Už v novembri zadržali zásielku troch ton kokaínu, rekord však nevydržal ani mesiac.

MONTEVIDEO/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Uruguaj

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.