Tajfún Phanfone má už 50 obetí

Anthony Duclair (10) z Ottawy Senators a Brandon Tanev (13) z Pittsburghu Penguins.
Zdroj: TASR/AP Photo/Leo Solinap

Ďalších 143 osôb utrpelo zranenia a päť ľudí je nezvestných.

Na 50 mŕtvych stúpol počet obetí tajfúnu Phanfone, ktorý cez Vianoce zasiahol strednú časť Filipín. Ďalších 143 osôb utrpelo zranenia a päť ľudí je nezvestných. Najmenej 80.000 ľudí zostáva stále v evakuačných strediskách. Informovala o tom v utorok agentúra AFP. Podľa miestnych úradov tajfún postihol viac než dva milióny ľudí, pričom poškodil približne 260.000 domov a 90 administratívnych budov.

Tajfún Phanfone sprevádzaný vetrom, ktorý v nárazoch dosahoval rýchlosť až 200 kilometrov za hodinu, zasiahol stredné Filipíny na Štedrý deň. Vietor vyvracal stromy a stožiare elektrického vedenia. Intenzívny dážď v kombinácii s vetrom spôsobil záplavy a zosuvy pôdy.
Tajfún, ktorý dostal v krajine miestny názov Ursula, je v poradí 21. tropickou cyklónou, ktorá v tomto roku zasiahla Filipíny.

Len pred necelým mesiacom si ničivý tajfún Kammuri vyžiadal v tejto ostrovnej krajine 17 obetí na životoch. Jedným z najsilnejších tajfúnov, aký zasiahol Filipíny v posledných rokoch, bol Haiyan z novembra 2013, keď zahynulo viac ako 6300 ľudí a vyše štyri milióny obyvateľov prišli o strechu nad hlavou.

MANILA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Filipíny

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.