Šokujúce video z vlaku: Český sprievodca zbil agresívneho cestujúceho obuškom

Auto po nehode.
Zdroj: Twitter/OdpadT

Zamestnávateľ pre reakciu sprievodcu pochopenie nemá.

Na twitteri sa objavilo video, ktoré zachytáva incident z českého vlaku, pri ktorom sprievodca obuškom spacifikoval agresívneho cestujúceho.

Správanie zamestnanca Českých dráh vyvolalo na sociálnych sieťach vlnu kritiky. Sprievodca sa však bráni, že spomínané zábery sú vytrhnuté z kontextu a celý incident, ku ktorému došlo ešte v septembri na ceste z Rokycan do Prahy, trval viac než desať minút.

„K incidentu došlo 21. septembra a bola k nemu privolaná polícia. Následne ho riešila priestupková komisia v Rokycanoch. Podľa jej záveru cestujúci uznal svoje neprimerané správanie vo vlaku a zaplatil s tým spojené pokuty. Vec bola preto odložená," uviedol pre tn.cz hovorca Českých drah Radek Joklík.

„Napadol ma, tvrdí sprivodca na videu. „Dobre, ale toto ste prehnali," reaguje jeden s pasažierov. „Na toto nemáte právo! Zavolám na vás políciu," kričal zbitý muž.

„Celá situácia samozrejme netrvala 10 sekúnd ako vo videu, ale viac než 10 minút. Video sa bohužiaľ začína v momente mojej obrany pred útokom pána, ktorý som sa snažil odvrátiť. Ustupoval som pred ním a opakovane ho dôrazne žiadal, aby sa ma nedotýkal," uviedol sprievodca Jan S..

Zamestnávateľ však pre reakciu sprievodcu pochopenie nemá. „Povinnosťou nášho personálu je riešiť situácie pokojne. V prípade, že je cestujúci agresívny a odmieta spolupracovať, nezostáva nič iné, ako na najbližšej stanici privolať políciu. Použitie násilia, v tomto prípade obušku, ktorý v žiadnom prípade nepatrí do výbavy našich zamestnancov, je neprijateľné. Zamestnanca sme stiahli zo služby a vec riešime v pracovnoprávnej rovine," uviedli České dráhy vo svojom stanovisku.

PRAHA/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sprievodca

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.