Žena prežila dlhý pád z hradieb pražského Vyšehradu, skončila v nemocnici

Nehoda autobusu.
Zdroj: Facebook/HZS Praha

Bolo veľké šťastie, že aj napriek vážnym zraneniam zostala pri vedomí a privolala si pomoc.

Obrovské šťastie v nešťastí mala žena, ktorá sa vo štvrtok večer zrútila z vyhliadky na hradbách Vyšehradu v Prahe. Nielenže pád z mnohometrovej výšky dokázala vôbec prežiť, ale vďaka rýchlej pomoci špeciálne vycvičených hasičov sa čoskoro dostala do starostlivosti lekárov, informuje tn.cz.

Podľa dostupných informácií ju počuli svedkovia volať o pomoc a privolali záchranárov. Bolo veľké šťastie, že aj napriek vážnym zraneniam zostala pri vedomí a mohla tak volaním na seba upozorniť.

Incident sa odohral okolo desiatej hodiny večer vo Vratislavovej ulici, ktorá je v týchto miestach lemovaná hradbami, po ktorých vedie vyhliadková trasa. Čo presne sa odohralo pred samotným pádom a či išlo o úmysel či nešťastnú náhodu, teraz vyšetrujú policajti.

Dievča spadlo do miest pod hradbami, ktoré sú z ulice len veľmi ťažko prístupné. Pražskí hasiči informovali, že na mieste muselo zasahovať lezecké družstvo z centrálnej stanice, ktorého členovia sú pre tieto prípady špeciálne vycvičení.

Po poskytnutí prvej pomoci hasiči ženu uložili do špeciálnych nosidiel, ktoré potom spustili po rebríku dole zo svahu, kde si dievča prevzali lekári záchrannej služby. Tí ju potom s podozrením na poranenie chrbtice vo vážnom stave transportovali do nemocnice.

ZDROJ: Facebook/HZS Praha

PRAHA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Praha

Dôležité udalosti