Muž hodil do motora lietadla mince pre šťastie. To, čo nasledovalo, si nepredstavoval ani vo sne

Bývalý priateľ Demi Lovato je zasnúbený. Zverejnil nádhernú foto
Zdroj: Shutterstock/Fasttailwind

Nie je to prvý prípad, keď poverčivých pasažierov pristihli pri takomto čine.

Mladý Číňan, ktorý pred svojím prvým letom v živote hodil do motora lietadla mince pre šťastie, musí leteckej spoločnosti Lucky Air zaplatiť odškodné vo výške 120-tisíc čínskych juanov (15 500 eur). Rozhodol o tom súd v meste Anging vo východočínskej provincii Kunming.

Lu Čao (28) sa priznal, že vo februári 2019 hodil do motora lietadla na letisku v Angingu dve mince. Na zemi pod strojom ich predtým našiel zamestnanec letiska.

Lietadlo museli odstaviť a Lu Čaa zadržala polícia. Prepustený bol až po desiatich dňoch a obvinili ho z narušovania verejného poriadku. V neskoršom civilnom procese mu súd nariadil vyplatiť odškodné. S odvolaním sa na čínske médiá o tom informoval portál Daily Mail.

Muž na súde argumentoval, že letecká spoločnosť nevarovala pasažierov, aby nehádzali mince do lietadla. So svojím zdôvodnením však neuspel.

Nie je to pritom prvý prípad, keď poverčivých pasažierov pristihli pri takomto čine. Naposledy v roku 2017 tak spravila 80-ročná Číňanka na letisku v Šanghaji, keď sa „modlila za bezpečnosť" letu.


ANGING/kc

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.