Najhorší sexuálny násilník v dejinách Británie dostal doživotie, znásilnil 48 mužov

Ilustračná snímka - blesk
Ilustračná snímka - blesk Zdroj: Tinnakorn jorruang/shutterstock.com

Muž sa často zdržiaval v okolí nočných klubov a cielene si vyberal obete.

Jeden z najhorších sexuálnych násilníkov v dejinách Británie - Reynhard Sinaga (36) pôvodom z Indonézie - dostal v pondelok doživotný trest odňatia slobody. Rozhodol o tom súd v Manchestri, ktorý ho uznal vinným zo znásilnenia a sexuálnych útokov na 48 mužov. Informovala o tom agentúra DPA.

Polícia sa však domnieva, že jeho obeťami sa mohlo stať dokonca až zhruba 195 mužov.
Snímky z verejných kamier potvrdili, že páchateľ sa často v skorých ranných hodinách zdržiaval v okolí nočných klubov v Manchestri, kde si cielene vyberal svoje obete.

Tými boli spravidla mladí opití jednotlivci. Mužov pod zámienkou drinku, miesta na spanie alebo nabitia si mobilného telefónu nalákal do svojho bytu v centre mesta, kde ich následne uspal omamnými látkami. Svoje obete, ktoré boli v bezvedomí, si počas toho, ako ich znásilňoval, natáčal na kameru.

Zadržali ho v roku 2017 po tom, ako sa jedna z jeho obetí počas útoku prebrala a jeho telefón odovzdala na polícii.

Sinaga podľa informácií polície sexuálne zločiny spáchal počas obdobia trvajúceho viac ako desať rokov. Do Británie pricestoval na študentské víza v roku 2007, kde absolvoval najprv magisterské štúdium na univerzite v Manchestri. Po tom, ako ho v roku 2017 zadržali, bol vylúčený z univerzity v meste Leeds, kde bol poslucháčom doktorandského štúdia.

Odsúdený môže byť prepustený po odpykaní si 30-ročného trestu väzenia, napísala agentúra AP.

LONDÝN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Sexuálne obťažovanie

Dôležité udalosti