Silné zemetrasenie zničilo miesto vyhľadávané turistami

Auto po nehode.
Zdroj: Profimedia/tvnoviny.sk

Po dvoch silných otrasoch za sebou sa zrútila dominanta pobrežia Portorika.

Najmenej jedného mŕtveho a niekoľko zranených si vyžiadalo zemetrasenie s magnitúdou 6,4 a ďalšie silné otrasy, ktoré v utorok zasiahli Portoriko. Stalo sa tak deň po tom, ako toto ostrovné územie Spojených štátov zasiahlo zemetrasenie s magnitúdou 5,8, ktoré spôsobilo škody na viacerých domoch. Informovala o tom agentúra AP.

Učiteľ Rey González uviedol, že jeho strýko zahynul, keď sa na neho zrútila stena domu, v ktorom spolu bývali. Dodal, že o 73-ročného Nelsona Martíneza, ktorý bol zdravotne postihnutý, sa staral spolu s otcom.

V meste Ponce ležiacom neďaleko epicentra zemetrasenia utrpelo zranenia osem ľudí, uviedla pre televíznu stanicu WAPA starostka Mayita Meléndezová.

Americká geologická služba USGS uviedla, že zemetrasenie zasiahlo južný ostrov Portorika v hĺbke desať kilometrov. V Portoriku a na Amerických Panenských ostrovoch úrady vydali varovanie pred vlnami cunami. Na celom území Portorika bol hlásený výpadok elektriny.


Podľa agentúry Reuters ide o najsilnejšie zemetrasenie v Portoriku za posledné dva týždne. Silné otrasy zničili aj dominantu pobrežia Portorika, prírodný oblúk Punta Ventana, ktorý bol vyhľadávanou atrakciou turistov.

Pri pondelňajšom zemetrasení sa v pobrežnom meste Guánica na juhozápade Portorika zrútilo päť domov a ďalšie desiatky stavieb boli vážne poškodené. V oblasti došlo aj k menším zosuvom pôdy a výpadkom elektrického prúdu.

Séria zemetrasení pri južnom pobreží Portorika sa začala večer 28. decembra. Ich magnitúdy sa dosiaľ pohybovali od 4,7 do 5,1.

SAN JUAN/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Portoriko

Dôležité udalosti