Britka (19) si znásilnenie na Cypre vymyslela. S dvanástimi mladíkmi súložila dobrovoľne

Britská turistka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Dvanásť tínedžerov udala preto, že ju zahanbilo, ako si ju tajne pri sexe nakrúcali na mobil a napokon ju vyhodili z hotelovej izby.

Britská turistka (19) prišla ešte v júli minulého roka na políciu na Cypre. Obvinila 12 izraelských mladíkov zo znásilnenia.

Polícia ich zatkla, ale žena neskôr obvinenie stiahla a tvrdila, že bola pod tlakom polície. Za mrežami tak skončila napokon ona sama a mladíkov prepustili na slobodu. Za krivé obvinenie jej hrozilo až ročné väzenie a pokuta.

Britka napokon priznala, že s mladými Izraelčanmi súložila dobrovoľne. Vo väzbe strávila mesiac, prepustili ju na kauciu.

Tínedžerov udala preto, že ju zahanbilo, ako si ju tajne pri sexe nakrúcali na mobil a napokon ju vyhodili z hotelovej izby.

Právnici aj aktivisti poukazujú najmä na fakt, že ju cyperský súd uznal vinnou z krivej výpovede a celý proces sa napokon aj konal.

Súd od prísneho trestu upustil a odvolal sa na jej nízky vek, nezrelosť, psychický stav, ako aj skutočnosť, že vo väzbe strávila takmer mesiac. Napriek tomu si sudca vyslúžil kritiku.

Mladá turistka nesmie tri roky spáchať žiadny vážny trestný čin. Ak podmienku poruší, strávi za mrežami štyri mesiace.

Viac v reportáži Jakuba Lacu.


LONDÝN/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Jakub Laca

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.