Šťastie v nešťastí: Mužovi zhorela chatka, v divočine ho našli až po troch týždňoch

Kouč Southamptonu Raplh Hasenhüttl reaguje po dueli na pôde Leicesteru.
Zdroj: Reprofoto: Facebook: Alaska State Troopers

Jeho najbližší sused býval od neho až 32 kilometrov.

Tri týždne. Toľko dokázal prežiť v drsnej aljašskej divočine Tyson Steele po tom, čo mu zhorela chatka. Píše Fox News .

Tridsaťročného muža našli asi 113 kilometrov severozápadne od najväčšieho mesta tohto štátu, Anchorage, v provizórnom úkryte vojaci. Tých k nemu dostal signál vyznačený v snehu „SOS".

Tyson bol v úkryte od polovice decembra po tom, čo strechu chatky zachvátil požiar. Podľa jeho slov sa v kotle snažil spáliť veľký kus lepenky.

Podarilo sa mu zachrániť len zlomok vecí. Väčšina z nich, ako aj štvornohý kamarát Phil, zhoreli. Ako však mohol stratiť kontakt so svetom? Mobil mat totiž nefunkčný a nedisponoval žiadnou mapou. Nemal tak poňatia, ktorým smerom sa vybrať.

SURVIVOR

On Thursday, January 9, Helo 3 responded to a request for a welfare check on Tyson Steele, age 30, at his remote homestead approximately 20 miles outside of Skwentna. He had not been heard from for several weeks. Late that morning, Helo 3 pilot Cliff Gilliland and Tactical Flight Officer Zac Johnson located Steele waving his arms near a makeshift shelter. An SOS signal was stamped in the snow outside. His cabin had burned down in mid-December killing his dog and leaving him stranded in subzero temperatures with no cabin, and no means of communication, for 23 days. Read the story in his own words at https://dps.alaska.gov/getmedia/4d477f96-1d92-4082-8ec9-76dd97580108/Winter-Fire-Survivor_1-10-2020

Uverejnil používateľ Alaska State Troopers (Official) Piatok 10. januára 2020

Zdroj: Facebook/Alaska State Troopers

Nemal ani žiadny snežný stroj, s ktorým by sa ľahšie prepravoval. Jeho najbližší sused býval od neho až 32 kilometrov.

Obával sa, že by počas cesty mohol naraziť na nezamrznuté rieky. Okrem toho mal na cestu len šesť hodín denného svetla.

Aby toho nebolo málo, snežnice mu zhoreli počas požiaru, a tak mu zostali len topánky a deravé ponožky. Cesta po snehu tak bola nemožná.

Prvé dve noci po nešťastí prežil v jaskyni, následne sa pustil do budovania provizórneho úkrytu. Dokázal si zachrániť jedlo na asi 30 dní, ktoré si zohrieval na ohni.

Nechýbalo však veľa a mohlo dôjsť k ešte väčšej katastrofe. Medzi predmetmi, o ktoré počas požiaru prišiel, boli aj náboje. „Dovedna explodovalo asi 500 guliek, vyzeralo to ako vo vojnovej zóne," vysvetlil Tyson.

Ako však následne dodal, možno to bolo aj na niečo dobré. Nepokúšalo ho to totiž vzdať boj s neľútostným prostredím a ukončiť svoj život. „Čoraz viac sa ma takáto myšlienka zmocňovala, najmä počas chladných nocí," uzavrel Tyson.

ANCHORAGE/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti