Explózia v chemickej továrni v Španielsku: Jeden mŕtvy, osem zranených

2001_Moja_mala_princezna_20_01_P30_Po_20_30__12___VOYO.mp4
Zdroj: TASR/AP Photo/David Oliete

Jedna osoba je po explózii nezvestná.

Jednu obeť a najmenej osem zranených si vyžiadal výbuch v petrochemickom závode, ku ktorému došlo v utorok v priemyselnej zóne neďaleko katalánskeho mesta Tarragona na severovýchode Španielska. Jedna osoba je po explózii nezvestná. Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na miestne úrady.

Hovorca vlády prístavného mesta Tarragona, ktoré má takmer 800.000 obyvateľov, povedal, že podľa predbežného vyšetrovania výbuch usmrtil jedného človeka v blízkom okolí, neuviedol však žiadne ďalšie podrobnosti.

Katalánsky minister vnútra Miquel Buch na Twitteri napísal, že explózia spôsobila smrť jednej osoby a zranila ôsmich ľudí, pričom jedna osoba je nezvestná. Dvaja zo zranených utrpeli závažné popáleniny, uviedli záchranári. Dodali, že na miesto bolo vyslaných 24 hasičských jednotiek. Požiar, ktorý vypukol po explózii, je podľa miestnych predstaviteľov z veľkej časti pod kontrolou.

Minister Buch dodal, že dym z požiaru síce nie je toxický, avšak tamojším obyvateľom odporučil, aby naďalej zostali doma a nevychádzali von. Štyri cesty, ktoré v dôsledku explózie uzavreli, boli opätovne otvorené.

Výbuch nastal vo fabrike patriacej španielskej spoločnosti Iqoxe, ktorá vyrába chemikáliu etylénoxid. Tá sa používa pri výrobe čistiacich prostriedkov a rozpúšťadiel, napísala DPA.
Španielska vláda uviedla, že premiér Pedro Sánchez je v kontakte s katalánskym premiérom Quimom Torrom a je pripravený poskytnúť akúkoľvek potrebnú pomoc.

MADRID/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Chemická továreň

Dôležité udalosti